عصر بازاربرنج

افت ارزش دلار پس از اعلام ایده ترامپ برای تعویق انتخابات آمریکا

عصر اعتبار- پس از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر این کشور خبر داد، ارزش دلار در برابر ارزهای دیگر جهان پایین آمد.

افت ارزش دلار پس از اعلام ایده ترامپ برای تعویق انتخابات آمریکا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، پس از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر این کشور خبر داد، ارزش دلار در برابر ارزهای دیگر جهان پایین آمد.

  از سوی دیگر با فشاری که شیوع کرونا بر اقتصاد آمریکا وارد کرده است، دلار به سوی ثبت بدترین عملکرد ماهانه خود در ده سال اخیر پیش می‌رود.

  ترامپ با تکرار ادعای قبلی خود در مورد تقلب در انتخاباتی که با استفاده از پست صورت بگیرد، در توئیتر خود نوشت: انتخابات را به تعویق بیاندازید تا مردم بتوانند به شکلی مناسب، امن و بی‌خطر رأی بدهند.

  اظهارات او بازگشت دلار از افت‌های قبلی را معکوس کرد.

  جو مانیمبو، تحلیل‌گر ارشد بازار در «وسترن یونیونبیزنسسولوشنز» می‌گوید: هرگونه ابهام در آینده آمریکا چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ سیاسی، دلار را متزلزل می‌کند.

  شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان 0.2 درصد دیگر پایین آمد و به 93.34 واحد رسید. به این ترتیب در پایان معاملات امروز احتمالاً سقوط ماهانه شاخص دلار از 4.17 درصد فراتر خواهد رفت.

  یورو در برابر دلار در بالاترین نرخ 22 ماهه 1.1885 واحد معامله شد و پوند انگلیس با 0.34 درصد رشد در برابر دلار به نرخ برابری 1.3138 واحد رسید. این در حالی است که در معاملات دیشب هم یورو و پوند بیش از 0.30 درصد در بربر دلار تقویت شده بودند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی