عصر بازاربرنج

چند درصد از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند؟

عصر اعتبار- جدیدترین آمار منتشره از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که در دو ماهه اول امسال در بخش تسهیلات رونق تولید، حدود ۴۹ درصد از کل ثبت نام کنندگان و در بخش تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) حدود ۱۴ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

چند درصد از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بر اساس این آمار در دو ماهه اول امسال بیش از 1764 میلیارد تومان در قالب 465 فقره تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی و بیش از 277 میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره 18) به استان‌های مختلف پرداخت شده است.

  در این مدت 954 مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که 567 مورد برای دریافت بیش از 2027 میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و در نهایت 465 فقره تسهیلات به ارزش بیش از 1764 میلیارد تومان پرداخت شده است. یعنی حدود 49 درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

  همچنین در دو ماهه اول امسال  483 مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که 168 مورد برای دریافت تسهیلات 1179 میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت 69 مورد پرداخت تسهیلات به ارزش 277 میلیارد تومان صورت گرفته است. یعنی حدود 14 درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

  در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید نیز مربوط به استان سمنان با مبلغ نزدیک به 715 میلیارد تومان، گیلان با 303 میلیارد و 580 میلیون تومان و اصفهان با 107میلیارد و 460 میلیون تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به اصفهان، همدان و تهران پرداخت شده، به‌طوری که مبلغ پرداختی به این استان‌ها به ترتیب 38 میلیارد و 290 میلیون، 34 میلیارد و 120 میلیون تومان و 33 میلیارد تومان بوده است.

  کدام استان‌ها کمترین تسهیلات را به خود اختصاص دادند؟

  البته در دو ماهه اول امسال از استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و کرمانشاه هیچ ثبت نامی برای دریافت تسهیلات رونق تولید انجام نشده و استان‌های خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویر احمد با وجود داشتن پنج و یک ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید دریافت نکردند. استان ایلام نیز کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل 70 میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

  در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال نیز در دو ماهه اول امسال هیچ ثبت نامی نداشتند و استان‌های البرز، خراسان رضوی، قم، کردستان، کرمان، جنوب کرمان، کرمانشاه، گیلان، مرکزی، هرمزگان و مناطق آزاد با وجود داشتن ثبت نام هیچ تسهیلاتی در این بخش دریافت نکرده‌اند. خراسان جنوبی نیز با دریافت 160 میلیون تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را در دو ماهه اول اسال دریافت کرده است.

  لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه با بهره 14 درصد پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در راستای تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو