عصر بازاربرنج

قیمت جهانی طلا بهترین رشد ماهانه خود از ۲۰۱۶ را ثبت کرد

عصر اعتبار- قیمت جهانی طلا روز جمعه در حالی رکورد تاریخی جدید دیگری ثبت کرد که سقوط ارزش دلار و داده‌های اقتصادی ضعیف باعث شده است هجوم به سوی خرید طلا به عنوان سرمایه امن افزایش یابد.

قیمت جهانی طلا بهترین رشد ماهانه خود از ۲۰۱۶ را ثبت کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، قیمت جهانی طلا روز جمعه در حالی رکورد تاریخی جدید دیگری ثبت کرد که سقوط ارزش دلار و داده‌های اقتصادی ضعیف باعث شده است هجوم به سوی خرید طلا به عنوان سرمایه امن افزایش یابد.

  با جهش قیمت طلا در معاملات روز جمعه پنجمین رشد ماهانه متوالی قیمت طلا ثبت شد. رشد قیمت طلا در ماه جولای بیشترین رشد قیمت ماهانه آن از فوریه 2016 تا کنون بود.

  قیمت جهانی نقره هم 4.2 درصد جهش کرد و به 24.34 دلار در هر اونس رسید. به این ترتیب رشد ماهانه قیمت نقره 33 درصد شد که این بالاترین رکورد از 1982 تا کنون است.

  ‌در پایان معاملات روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران) اسپات‌گلد (قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن) 0.58 درصد رشد کرد و به 1,970.81 دلار رسید، در حالی که قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا با 1 درصد جهش در 1,985.9 دلار بسته شد. این شاخص قبل از بسته شدن برای لحظاتی از 2,000 دلار هم فراتر رفت که این قیمت در تاریخ معاملات طلا بی‌سابقه بود.

  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو