عصر بازاربرنج

نرخ بیکاری در آلمان کماکان بالا می رود

عصر اعتبار- نرخ بیکاری بزرگترین اقتصاد اروپا باز هم بالای چهار درصد باقی ماند.

نرخ بیکاری در آلمان کماکان بالا می رود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تا پایان ماه ژوین متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به 4.2 درصد رسید که در مقایسه با ماه 0.1 درصد افزایش یافته است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از ژوییه 2016 تاکنون به ثبت برسد.

  طی این مدت شمار افراد فاقد شغل آلمانی با 18 هزار نفر کاهش نسبت به ماه قبل یک دو میلیون و 923 هزار نفر رسیده که این کاهش، نخستین کاهش در شمار جمعیت بیکاران آلمانی از ماه فوریه تاکنون بوده است. جمعیت شاغلان نیز در آلمان در ماه ژوییه با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 42 میلیون و 440 هزار نفر رسیده است. در مقایسه با ژوییه سال 2019، شمار بیکاران آلمانی 1.1 درصد بیشتر و شمار افراد شاغل1.3 درصد کمتر شده است.

  نرخ بیکاری جوانان که بیانگر بیکاری جمعیت زیر 25 سال است نیز با 0.1 درص افزایش نسبت به ماه قبل به 5.6 درصد رسیده است. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. نخستین آمار بازار کار پس از اتحاد دو آلمان در سال 1990 منتشر و نرخ بیکاری این کشور 4.9 درصد اعلام شد.

  لازم به ذکر است که  متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی 1949 تا 2019معادل 5.54 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل 1950با 11.5 درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به مارس 1996 با 0.4 درصد بوده است.

  به نظر می رسد بازار کار آلمان تا بازگشت به دوران طلایی سال گذشته خود فاصله زیادی داشته باشد چرا که طبق اعلام مرکز آمار این کشور در سه ماهه دوم سال 2020 به میزان 10.2 درصد کوچک شده که این رشد ، ضعیف‌ترین رشد اقتصادی آلمان از زمان ثبت داده های رشد در سال 1970 میلادی تاکنون محسوب می‌شود. هم چنین در مقایسه با رشد مشابه فصل قبل نیز رشد اقتصادی 5.5 درصد کمتر شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو