عصر بازاربرنج

در یکسال گذشته صورت گرفت؛

کاهش ۱۵.۸ درصدی بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی

عصر اعتبار- بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی طی یک سال منتهی به خرداد ماه سال جاری ۱۵.۸ درصد کاهش یافته که این کاهش عمدتا از ناحیه بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی بوده است.

کاهش ۱۵.۸ درصدی بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، براساس آمار بانک مرکزی، بدهی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی به بانک مرکزی در پایان خرداد ماه سال جاری به 113 هزار و 290 میلیارد تومان رسیده است. این میزان بدهی در پایان خرداد 98 معادل 134 هزار و 550 میلیارد تومان بوده که بیانگر کاهش 15.8 درصدی در مدت بازه یکساله است. این آمار همچنین نسبت به اسفند ماه سال گذشته رشد 2.3 درصدی داشته است.

  بنا بر آمار، 9 هزار و 820 میلیارد تومان از حجم کل بدهی‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری مربوط به بدهی بانک‌های تجاری است که نسبت به خرداد 98 بالغ بر 80.2 درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین این میزان بدهی در مقایسه با اسفند ماه سال گذشته 126.3 درصد رشد داشته است.

  بدهی بانک‌های تخصصی دولتی به بانک مرکزی نیز در خرداد ماه سال 99 بالغ بر 46 هزار و 850 میلیارد تومان بوده که این میزان بدهی 0.3 درصد نسبت به خرداد 98 افزایش یافته است. این در حالی است که میزان بدهی این دسته از بانک‌ها نسبت به پایان سال گذشته 0.4 درصد افت داشته است.

  در عین حال آمارها نشان می‌دهد که حجم بدهی بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی در خرداد ماه سال 99 به 56 هزار و 620 میلیارد تومان رسید که کاهش 31.3 درصدی در مقایسه با  خرداد سال گذشته داشته است. لازم به ذکر است که این میزان بدهی در مقایسه با پایان سال گذشته نیز از رشد منفی 4.5 درصدی برخوردار بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو