عصر بازاربرنج

سلیمانی در دیدار با قالیباف اعلام کرد؛

پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت صنعت بیمه در سال ۹۸

عصر اعتبار- رییس کل بیمه مرکزی در دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی از پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت در سال۹۸ خبر داد و از این موضوع به عنوان یکی از دستاوردهای صنعت بیمه یاد کرد.

پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت صنعت بیمه در سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، محمدباقر قالیباف در این دیدار با ابراز خرسندی از عملکرد صنعت بیمه در حوزه رشد اقتصادی و همچنین مسئولیت اجتماعی، اظهار داشت: همکاری کمیسیون‌های مرتبط مجلس با صنعت بیمه یک ضرورت انکارناپذیر است و با راه اندازی کارگروه تحول، تمامی راهکارهای رشد صنعت بیمه بررسی می‌شود و تدوین و اصلاح قوانین با جدیت دنبال خواهد شد.

  وی کاهش دغدغه های دولت را از ماموریت‌ها و دستاوردهای صنعت بیمه یاد کرد و افزود: اگر ریسک‌های موجود کشور با تکیه بر اصول و قواعد بیمه‌ای مدیریت شود، در هنگام وقوع حوادث و بحران، هیچ نیازی به ورود دولت و حاکمیت وجود نخواهد داشت.

  در این دیدار غلامرضا سلیمانی از ملاقات با رییس قوه مقننه به عنوان فرصتی مناسب برای تعامل اهالی صنعت بیمه و اعضای خانه ملت یاد کرد و گفت: صنعت بیمه خود را در بزنگاه‌های حساسی نظیر تحریم‌های ناجوانمردانه، بحران کرونا، زلزله‌ها و سیل‌های اخیر به اثبات رسانده و با حمایت نهاد قانونگذار و تصویب لوایح مهم بیمه‌ای، این روند با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت.

  رییس کل بیمه مرکزی از ضرورت تبیین ظرفیت های ناشناخته صنعت بیمه و تاثیر آن در افزایش ضریب رضایت و رفاه جامعه سخن گفت و تصریح کرد: در زمینه همگانی سازی بیمه‌های زندگی و شناسایی قابلیت‌ها و مزیت‌های آن، اقدامات خوبی انجام شده اما باید به سمت فرهنگ‌سازی عمومی بیمه‌های آینده ساز حرکت کنیم.

  سلیمانی از تاسیس مرکز ملی مدیریت ریسک به عنوان یک تحول بزرگ در تعادل اقتصادی کشور نام برد و تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز فعالان حوزه کسب و کار، تولید و خدمات، شبکه‌های واردات و صادرات و بنگاه‌های دیگر اقتصادی می‌توانند در فضای امن و آرام به فعالیت بپردازند.

  وی به ارائه گزارش تفصیلی از عملکرد صنعت بیمه و صندوق تأمین خسارت‌های بدنی در چهار سال اخیر پرداخت و افزود: رضای‌تمندی و اعتماد عمومی مردم به صنعت بیمه بزرگترین سرمایه این صنعت به شمار می‌رود.

  رییس شورایعالی بیمه با اشاره به آمار بالای پرونده های دارای مقصر و متواری در صنعت بیمه گفت: در سال 1398 صندوق تامین خسارت‌های بدنی به 22 هزار و 937 پرونده دارای مقصر و متواری رسیدگی و خسارت پرداخت کرده است.

  سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش از پرداخت 1500 میلیارد تومان خسارت در سال98 به عنوان یکی از دستاوردهای صنعت بیمه یاد کرد و گفت: اهتمام جدی صنعت بیمه برای پرداخت خسارت‌های وارده به بیمه‌گذاران یکی از وظایفی است که با افتخار به آن عمل کرده‌ایم.

  رییس شورای عالی بیمه، اقتدار صنعت بیمه در حوزه اتکایی را یکی از مهمترین دستاوردهای ضد تحریمی دانست و گفت: خوشبختانه صنعت بیمه با وجود تحریم‌ها بسیار موفق عمل کرد هم اکنون برای تمام ریسک‌های بزرگ، پوشش‌های بیمه‌ای مناسب وجود دارد.

  سلیمانی در پایان با تشریح جزئیات لایحه تاسیس صندوق بیمه‌های همگانی و نقش آن در ایجاد فضای امنیت آفرین و اطمینان بخش در جامعه از رئیس قوه مقننه و نمایندگان خانه ملت خواست تا با تصویب نهایی این لایحه از بار روانی و مالی ملت بکاهند.

  گفتنی است در این دیدار یک و ساعت و نیم طرفین بر ضرورت تعامل تنگاتنگ و هم افزایی در زمینه های گوناگون تاکید کردند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی