عصر بازاربرنج

رشد ۱۸ درصدی انتشار صکوک در سال ۲۰۱۹

عصر اعتبار- حجم صکوک منتشره در جهان با ۱۸ درصد رشد در سال ۲۰۱۹ به مبلغ ۱۴۵.۷۰ میلیارد دلار رسید.

رشد ۱۸ درصدی انتشار صکوک در سال ۲۰۱۹
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، به نقل از IIFM در سال 2019 میلادی، دولت ها و شرکت های خصوصی در جهان مجموعا 145.70 میلیارد دلار از طریق انتشار اوراق مالی اسلامی تامین مالی شدند و این بالاترین حجم صکوک منتشره سالیانه از 2001 تا 2019 است.

  بر اساس این گزارش، نقش شرکت های دولتی و خصوصی کشورهایی نظیر مالزی، اندونزی و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در رشد حجم صکوک منتشره در سال 2019 چشمگیر است.

  حجم صکوک منتشره بین المللی در سال 2019 به بالاترین مقدار خود از زمان آغاز به کار بازار صکوک (2001) یعنی بالغ بر 38.47 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال پیش از آن 16.6 درصد رشد داشته است. همچنین، حجم صکوک منتشره داخلی با 18.9 درصد رشد به 107.26 میلیارد دلار رسید که کشورهایی نظیر مالزی با 54 میلیارد دلار، عربستان سعودی با 18.90 میلیارد دلار و اندونزی با 17.30 میلیارد دلار بیشترین سهم را در آن داشتند.

  بر اساس این گزارش، بازارهای مالی جهانی تحت تاثیر شیوع ویروس کوید 19 قرارگرفته اند که می تواند تاثیرات مقطعی بر بازار صکوک داشته باشد. با این حال، با توجه به ویژگی های خاص صکوک، پتانسیل بالایی برای استفاده از این ابزار جهت تامین مالی پروژه های اجتماعی، زیست محیطی و آموزشی وجود دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو