عصر بازاربرنج

سهم ۴۶.۳ درصدی بیمه‌های زندگی از حق بیمه تولیدی جهان در سال ۲۰۱۹

عصر اعتبار- آخرین برآورد موسسه سوئیس ری نشان می‌دهد سهم بیمه‌های زندگی از ۶هزار و ۲۹۳میلیارد دلار حق بیمه تولید شده در جهان در سال گذشته میلادی برابر با ۴۶.۳ درصد بوده و این رشته بیشترین سهم را به خود اختصاص داد.

سهم ۴۶.۳ درصدی بیمه‌های زندگی از حق بیمه تولیدی جهان در سال ۲۰۱۹
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، در سال 2019 صنعت بیمه در جهان رقمی معادل 2هزار و 916 میلیارد دلار حق بیمه در رشته بیمه‌های زندگی تولید کرده که این رقم 46.3 درصد از کل حق بیمه تولید شده در صنعت بیمه است.

  این در حالی است که در ایران و براساس آخرین آمارهای منتشر شده توسط بیمه مرکزی، سهم بیمه‌های زندگی از کل حق بیمه تولید شده در سال 98 معادل 14.67 درصد بوده که فاصله معناداری با سهم این رشته در دنیا دارد.

  براساس برآورد موسسه سوئیس ری، سهم حق بیمه تولید شده در رشته درمان 22.2 درصد و سهم حق بیمه تولید شده در اتومبیل 12.4 درصد بوده است. این گزارش نشان می‌دهد که ‏12.8 درصد از حق بیمه تولیدی جهان مربوط به بیمه‌نامه‌های شخصی و 12 درصد نیز مربوط به بیمه‌نامه‌های تجاری و بنگاهی است.

  محاسبات موسسه سوئیس ری حاکی از آن است که حق بیمه تولید شده در تمامی رشته‌های بیمه‌ای در سال گذشته برابر با 6هزار و 293 میلیارد دلار بوده است. از این رقم 810 میلیارد دلار سهم بیمه‌نامه‌های شخصی (اتوموبیل و اموال) بوده و 151 میلیارد دلار نیز در رشته‌های نامشخص بیمه‌ای حق بیمه تولید شده است.

  در سال گذشته میلادی در مجموع حدود 746 میلیارد دلار در بیمه‌های بنگاهی یا تجاری شامل رشته‌های اتوموبیل (180 میلیارد دلار)، اموال (220 میلیارد دلار)، مسئولیت (200 میلیارد دلار)، جبران بیکاری (60 میلیارد دلار)، مهندسی (20 میلیارد دلار)، اعتبار (30 میلیارد دلار)، کشتی (30 میلیارد دلار)، هواپیما (5 میلیارد دلار) و ابطال مراسم و همایش‌ها (کمتر از یک میلیارد دلار) حق بیمه تولید شده است.

  در رشته درمان نیز 1400 میلیارد دلار حق بیمه تولید شده و این رقم برای سایر بیمه‌های حوادث و سلامت نیز در مجموع 270 میلیارد دلار اعلام شده است.

   

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار