عصر بازاربرنج

عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن:

افزایش ۱۳۴ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عصر اعتبار- عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در این بانک طی ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۴ درصد افزایش یافت.

افزایش ۱۳۴ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، حسن عسکری ضمن بیان مطلب فوق افزود: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی توسط این بانک در 4 ماهه نخست سال 99 به بیش از 15 هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 134 درصدی برخوردار است.

  عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن اظهار داشت: اطمینان طرفین معامله از شرایط معامله و رعایت مفاد آن یکی از مزایای اعتبارات اسنادی است و اعتبار و خوشنامی بانک های کارگزار نقش بسیار مؤثری در این مورد ایفا می کند و افزایش آمار مربوط به گشایش این نوع اعتبارات در بانک صنعت و معدن نشان از انتخاب این بانک از سوی مشتریان دارد.

  عسکری همچنین بیان داشت: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در پایان 12 ماهه سال 98 نیز بیش از 27 هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به سال پیش از آن 67 درصد رشد داشته است. قائم مقام مدیرعامل این بانک اظهار داشت: با وجود شرایط تحریم های اقتصادی و مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا برای شبکه بانکی کشور ایجاد کرده، شاهد آن هستیم که در 4 ماهه ابتدایی امسال برای طرح هایی که به منظور دریافت تسهیلات در این بانک مورد پذیرش قرار گرفته اند نیز، مصوباتی با ارزش 67 هزار میلیارد ریال صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 35 درصد رشد داشته و در مجموع قراردادهایی به ارزش بیش از 65 هزار میلیارد ریال نیز منعقد شده که نسبت به مدت مشابه سال 98 از 16 درصد افزایش برخوردار بوده است.

  وی تصریح کرد: در مجموع تا پایان تیرماه سال جاری بالغ بر 64 هزار میلیارد ریال به طرح هایی که در این بانک مورد بررسی قرار گرفته و از ارکان اعتباری، مصوبات مربوطه را دریافت نموده اند، تسهیلات پرداخت شده است و امیدواریم این روند علیرغم موانع و محدودیت هایی که اقتصاد کشور و به تبع آن بانک ها با آن مواجه اند، ادامه یابد تا در سال جاری شاهد رشد و شکوفایی چشمگیر بخش صنعت و معدن کشور و به تعبیری جهش تولید باشیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو