عصر بازاربرنج

وضعیت مناسب اقتصاد سوئد در اتحادیه اروپا

عصر اعتبار- تولید ناخالص داخلی سوئد در سه ماهه دوم سال با رکورد ۸.۶ درصد کاهش پیدا کرد؛ این رقم در سه ماهه پیش از آن ۸.۲ درصد بود با این حال، عملکرد اقتصادی این کشور در مقایسه با سایر اروپا به مراتب بهتر است.

وضعیت مناسب اقتصاد سوئد در اتحادیه اروپا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، براساس داده های اداره آمار سوئد این رکود سه ماهانه بدترین افت تولید ناخالص داخلی این کشور در تاریخ معاصر محسوب شده و از کاهش 3.8 درصدی سه ماهه چهارم سال 2008 و در جریان بحران مالی جهان سبقت گرفت اما اقتصاد سوئد نسبت به سایر اروپا عملکرد به مراتب بهتری داشته است.

  براساس آمار تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه ماهه دوم 12.1 درصد کاهش پیدا کرده و این رقم برای سه ماهه پیش از آن 11.9 درصد بود. در این برهه اقتصادهای آلمان، اسپانیا و ایتالیا به ترتیب 10.1، 18.5 و 12.4 درصد کوچک شده است.

  «دیوید آکسلی» اقتصاددان ارشد اروپایی در کپیتال اکونومیکس، در یادداشتی نوشت: ضربه اقتصادی وارد شده به سوئد در سه ماهه نخست سال با اتفاق هولناکی که در سایر بخش های اروپا رخ داد، قابل مقایسه نیست.

  پاسخ سوئد به پاندمی کووید-19 نیز با سایر کشورهای اروپایی فرق داشت و عمدتا به اقدامات داوطلبانه تکیه داشت.

  بانک SEB سوئد برای سه ماهه دوم سال کاهش 8 درصدی رشد اقتصادی را نسبت به سه ماهه قبل پیش‌بینی کرده بود؛ نوردا این رقم را 8.5 درصد تخمین زده بود و بانک مرکزی سوئد انتظار افت 8.8 درصدی را داشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار