عصر بازاربرنج

پیشنهاد اصلاح توافقنامه مالیاتی مسکو روی میز وزارت دارایی هلند

عصر اعتبار- همزمان با اینکه روسیه برای تقویت خزانه خود در بحبوحه پاندمی کرونا بدنبال افزایش درآمدهای مالیاتی از سرمایه خروجی است، وزارت دارایی این کشور از پیشنهاد اصلاح توافقنامه مالیاتی دوجانبه با هلند خبر داد.

پیشنهاد اصلاح توافقنامه مالیاتی مسکو روی میز وزارت دارایی هلند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، با توجه به اینکه اقتصاد روسیه از قیمت پایین نفت و پاندمی کرونا به شدت آسیب دیده است، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه در ماه مارس به منظور مقابله با خروج سرمایه، پیشنهاد اعمال مالیات 15 درصدی را بر تمامی درآمدهای حاصل از سود سهام و سود سپرده‌های خروجی از این کشور را مطرح کرد؛ پیشنهادی که البته ار ژانویه 2021 اجرایی خواهد شد.

  پوتین در آن برهه هشدار داد در صورتی که شرکای خارجی این کشور با این پیشنهاد موافقت نکنند به طور یکطرفه از توافقنامه‌های منعقد شده با آن کشورها خارج خواهد شد.

  شبکه‌ای گسترده از معاهدات دوجانبه مالیاتی در سرتاسر جهان، هلند را به مرکزی کلیدی برای شرکت‌هایی بدل کرده است که سال‌ها عواید خود را به حوزه های قضایی با مقررات مالیاتی کمتر منتقل می‌کردند و چندین شرکت روسی در هلند به ثبت رسیده اند که از جمله آنها می‌توان به غول اینترنتی یاندکس و گروه خرده فروشی ایکس5 اشاره کرد.

  تحلیلگران شرکت خدمات مالی KPMG گفته‌اند که وزارت دارایی هلند نامه این پیشنهاد را سه شنبه از سوی روسیه دریافت کرده و علاوه بر این، قبرس، مالت و لوگزامبورگ نیز همگی نامه‌ای مشابه دریافت کرده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو