عصر بازاربرنج

قیمتی‌ترین اطلاعات مسروقه در بازار هکرها

عصر اعتبار- گزارش جدید از میانگین قیمتی که هکرها مایل هستند برای کنترل حسابهای آنلاین مختلف پرداخت کنند نشان می دهد که اطلاعات حساب کاربری به سرقت رفته حسابهای جی میل و فیس بوک در میان قیمتی‌ترین اطلاعات مسروقه هستند.

قیمتی‌ترین اطلاعات مسروقه در بازار هکرها
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، گزارشهای جدید نشان می دهد که هکرها مایل هستند در فضای مجرمانه وب برای اطلاعات لاگین مسروقه حسابهای کاربران پول بپردازند.

  طبق تحقیقات Privacy Affairs که به تحلیل فهرستهای به فروش گذاشته شده در دارک وب پرداخته است، قیمتهای متفاوتی برای انواع اطلاعات لاگین حسابهای کاربران وجود دارد.

  یک حساب فیس بوک هک شده به طور میانگین 74.50 دلار قیمت دارد در حالی که یک حساب اینستاگرام هک شده 55.45 دلار و حساب توییتر هک شده 49 دلار قیمت دارد.

  یک حساب جی میل هک شده به قیمت بالاتر 155.73 دلار فروخته می شود که شاید به دلیل این حقیقت است که دسترسی بیشتری به زندگی طعمه هکرها و سایر حسابها فراهم می کند.

  هکرها معمولا از حسابهای ایمیل هک شده برای فریب دادن کاربران برای ارسال اطلاعات استفاده می کنند. طبق گزارش اف بی آی، کلاهبرداری ایمیل در سال 2019 به شرکتها 1.7 میلیارد دلار زیان زد و تحقیقات شرکت "فایر آی" نشان می دهد که 91 درصد همه جرایم سایبر با یک ایمیل آغاز می شود.

  حسابهای سرویس انجام پرداخت که هکرها از آنها برای ارسال پول نقدی و جلوگیری از شناسایی شدن توسط ماموران قانون استفاده می کنند، از حسابهای شبکه اجتماعی هک شده هم گرانتر هستند. هکرها برای استفاده از حسابهای PayPal هک شده برای انتقال پول از 1000 تا 3000 دلار حاضرند به طور متوسط 320 دلار هزینه پرداخت کنند.

  در این بین اطلاعات کارت اعتباری و کارتهای بدهی که به فروش گذاشته می شوند، قیمت کمتری داشته و به طور متوسط 15 تا 35 دلار هستند زیرا ردگیری آنها ساده تر است.

  بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در این گزارش به مردم توصیه شده است کلمات عبورشان را مرتب تغییر دهند تا مانع از هک شدن حساب خود شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو