عصر بازاربرنج

رییس بنیاد شهید:‌

بیمه تکمیلی جامعه ایثارگری حذف شدنی نیست

عصر اعتبار- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بیمه تکمیلی جامعه ایثارگری مصوب مجلس شورای اسلامی و قانونی است و حذف نخواهد شد.

بیمه تکمیلی جامعه ایثارگری حذف شدنی نیست
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، سعید اوحدی روز جمعه در پاسخ به این سوال که در برخی شبکه‌های مجازی شایعه حذف بیمه خانواده ایثارگران در دست اقدام است و با این قانون فقط همسر ایثارگران دارای بیمه باقی خواهند ماند، اظهار داشت: حذف بیمه جامعه ایثارگری شایعه است و تکذیب می شود.

  وی با تاکید براینکه بیمه تکمیلی علاوه بر اینکه شامل ایثارگران خواهد شد، فرزندان تحت تکفل آنان نیز بیمه هستند، افزود: اکنون یک میلیون و 700 هزار نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند.

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: ارائه خدمت به جامعه ایثارگر وظیفه و دین به گردن ما هست و این مهم حقی است که باید در قبال خانواده های جامعه ایثارگری ادا شود.

  اوحدی همچنین پیشتر با اشاره به تدوین و ابلاغ «آیین‌نامه اختصاصی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» ‌ نیز گفت: بعد از گردش کار وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خدمت مقام معظم رهبری موضوع شهدای حوزه سلامت در جلسه شورای عالی امنیت ملی تصویب و به تأیید مقام معظم رهبری رسید و حسب تبصره 3 مصوبه فوق، آیین‌نامه اجرایی شهید خدمت با مزایای «در حکم شهید» توسط ستاد ملی مدیریت کرونا تدوین و در تاریخ 99/5/4 تصویب و به تأیید رییس‌جمهور محترم رسید و در تاریخ 99/5/7 توسط رییس سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد.
  معاون رییس جمهور ادامه داد: در همین راستا کمیته‌ای در سطح ملی با مسئولیت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس سازمان اداری و استخدامی و رییس سازمان برنامه و بودجه تشکیل می‌شود.
  اوحدی در خصوص کمیته‌های استانی نیز گفت: این کمیته‌ها نیز در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مرکز استان و با عضویت مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و رییس دانشگاه تشکیل می‌شود و مسئولیت کمیته استانی بر عهده رییس دانشگاه مزبور است.
  معاون رییس جمهور افزود: شهدای خدمت موضوع «آیین‌نامه تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» با حفظ عنوان «شهید خدمت» از مزایا و امتیازات افراد «در حکم شهید» موضوع ماده 3 آیین‌نامه تعیین و احراز مصادیق عملی شهید، در حکم شهید و سایر مصادیق ایثارگری مصوبه هیئت وزیران برخوردار می‌شوند. مصادیق شهدای خدمت پس از تشکیل پرونده و بررسی در کمیته استانی به کمیته ملی پیشنهاد و پس از احراز نهایی در کمیته ملی تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند.
  وی افزود: پزشکان و فعالان عرصه سلامت در این برهه تاریخی کشورمان با تأسی به فرهنگ ایثار و شهادت در عرصه خدمت حضور دارند و تلاش‌های ماندگار فعالان حوزه درمان هرگز فراموش نمی‌شود. وظیفه همه ما نیز رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است تا ان‌شاءالله شاهد برطرف شدن بیماری کرونا از کشور باشیم.

  به گزارش ایرنا از زمان شیوع کرونا در 6 ماه گذشته بیش از 6 هزار نفر از کادر درمان کشور به بیماری کووید 19 مبتلا شده و بیش از 140 نفر از آنان در مسیر حفظ سلامت مردم شهید شده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار