عصر بازاربرنج

افزایش ۴۵ درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی

عصر اعتبار- جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در دو ماه نخست امسال بخش صنعت و معدن بیشترین سهم از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری را به خود اختصاص داده و سهم این بخش نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۵ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۴۵ درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بر اساس این آمار در دو ماهه اول امسال 34.8 درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری، معادل 43 هزار و 588 میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن پرداخت شده که نسبت به پرداخت حدود 30 هزار میلیارد تومان در مدت مشابه سال گذشته 45.3 درصد افزایش یافته است.

  بعد از بخش صنعت و معدن، بخش خدمات با اختصاص 33.4 درصد از کل این تسهیلات به خود، دومین بخشی است که بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است؛ به‌طوری‌که بخش خدمات در دو ماهه اول امسال 41 هزار و 874 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ 41  هزار و 528 میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل 0.8 درصد افزایش داشته است.

  افزایش بیش از دو برابری تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی

  بخش بازرگانی با اختصاص 21.1 درصد از کل این تسهیلات به خود، در رتبه سوم قرار دارد، به‌طوری‌که بخش بازرگانی در دو ماهه اول امسال 26 هزار و 388 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ 11 هزار و 650 میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل 126.5 درصد افزایش داشته است.

  در این میان مسکن و کشاورزی با تخصیص 5.4 و 5.2 درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به خود، کمترین تسهیلات را در این مدت دریافت کردند. البته تسهیلات پرداختی به بخش کشاورزی افزایش چشمگیری داشته و با افزایش 132.4 درصدی از  2826 میلیارد تومان در دو ماهه اول سال قبل به شش هزار و 566 میلیارد تومان در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

  تسهیلات پرداختی به بخش مسکن نیز در دو ماهه اول امسال معادل 6763 میلیارد تومان بوده که نسبت به مبلغ 6055 میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل 11.7 درصد افزایش داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو