عصر بازاربرنج

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

اقلام خوراکی از طریق کارت‌ الکترونیکی در اختیار مردم قرار می‌گیرد

عصر اعتبار- رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح تامین کالاهای اساسی مشمول ۷دهک جامعه خواهد بود و اقلام خوراکی از طریق کارت‌های الکترونیکی که قابل برداشت هم نیستند، در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

اقلام خوراکی از طریق کارت‌ الکترونیکی در اختیار مردم قرار می‌گیرد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به بررسی جزئیات طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی در این کمیسیون گفت: مجلس باید با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد و توزیع نامناسب کالاهای اساسی اقدام عاجلی را برای کمک به اقشار متوسط و پایین جامعه انجام دهد.

  وی ادامه داد: فشار اقتصادی موجب شده تا برخی اقشار جامعه حتی توان تامین کالاهای مورد نیاز خانواده خود را نداشته باشند، در این راستا با اجماع عمومی و میدان‌داری کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای گذر از وضعیت موقت مشکلات اقتصادی، می‌خواهیم با مصوبه‌ای اقلام مورد نیاز در اختیار خانوارها قرار بگیرد.

  بودجه سال 99 ظرفیت ادامه به شکل حاضر را ندارد

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه طرح تامین کالاهای اساسی مشمول 7 دهک جامعه خواهد شد، تصریح  کرد: اقلام خوراکی مشخص شده از طریق کارت‌های الکترونیکی که قابل برداشت هم نیستند، در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. در برخی کشورها مانند آمریکا هم مدتهاست از طریق کارت‌های الکترونیکی اقلام خوراکی به مردم داده می‌شود.

  حاجی‌بابایی با تاکید براینکه منابع اجرای این طرح هم قابل پیش‌بینی است، اظهار کرد: بودجه سال 99 ظرفیت ادامه به شکل حاضر را ندارد و باید با تدوین بسته‌ای بتوان اقشار کم درآمد جامعه را سر پا نگه داشت و این موضوع اولویت اصلی مجلس باید باشد.

  رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: برای اجرای طرح تامین کالاهای اساسی باید هماهنگی لازم میان دولت و مجلس وجود داشته باشد زیرا طرح بزرگی است که در صورت نبود همراهی، اهداف مورد نظر تامین نخواهد شد، بنابراین افراد می‌توانند پیشنهادات خود را برای هرچه غنی‌تر شدن این طرح به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کنند.

  ضمانت اجرای طرح، هماهنگی میان دولت و مجلس است

  وی ضمن تاکید بر اینکه هماهنگی میان دولت و مجلس در زمان بررسی جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی ضمانت اجرای صحیح و سریع آن خواهد بود، گفت: البته مجلس پای طرح خود خواهد ایستاد و ضمانت اجرایی هر مصوبه‌ای هم ایستادگی مجلس خواهد بود.

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به مدت دو هفته با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی را بررسی کرده و این هفته با اتمام بررسی‌ها جمع‌بندی نهایی را انجام داده و گزارش آن را به هیئت رئیسه مجلس ارائه خواهد کرد.

  رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: قرار نیست، تمام اصلاحات لازم اقتصادی را در این طرح گره بزنیم و باید این طرح به نحوی تصویب و اجرا شود که حداقل تاثیرگذاری را بر مولفه‌های دیگر اقتصادی داشته باشد تا به تنهایی یک طرح مفید برای مردم باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو