عصر بازاربرنج

نتایج طرح پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار ۹۹

عصر اعتبار- براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب و کار ایران در بهار ۱۳۹۹، رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۶.۰۲ محاسبه شد که اندکی بدترشدن وضعیت نسبت به ارزیابی زمستان ۱۳۹۸ با میانگین ۵.۹۵ را نشان می‌دهد.

نتایج طرح پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار ۹۹
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، در طرح پایش بهار 99، تعداد 532  فعال اقتصادی بخش تعاون در تمامی رشته فعالیت ها و در کلیه استان‌ها مشارکت داشتند.

  براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب‏ وکار ایران در بهار 1399، رقم شاخص ملی بخش تعاون، 6.02 (نمره بدترین ارزیابی 10 است) محاسبه شد که اندکی بدترشدن وضعیت نسبت به ارزیابی فصل گذشته (زمستان 1398 با میانگین5.95) را نشان می دهد.

  به گزارش واحد آمار و برنامه ریزی، نامناسبترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار99 شامل بی‏‌ثباتی و غیرقابل پیش‌‏بینی بودن قیمت‏ها، بی‏ثباتی سیاست‏ها، مقررات و رویه‏های اجرایی و دشواری تامین مالی از بانک‌ها بوده است.

  همچنین مناسب‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار امسال، محدودیت‌ دسترسی به آب، محدودیت‌ دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت و نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار در ارائه خدمات و محصول بوده است.

  بررسی‌های برآورد فصلی شاخص ملی محیط کسب و کار بخش  تعاون در بخش های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که صنایع، بهترین محیط کسب و کار و خدمات، بدترین محیط کسب و کار بوده است.

  براساس یافته‌های آماری استان‌های گلستان و زنجان به ترتیب بهترین محیط کسب و کار و استان های یزد و قزوین به ترتیب بدترین محیط کسب و کار را در بخش تعاون داشته‌اند.

  این آمارها نشان که بر اساس رشته فعالیت‌ها، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و تفریح بهترین محیط کسب و کار و عمده فروشی و خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت، بدترین محیط کسب و کار را داشته‌اند.

   

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو