عصر بازاربرنج

نرخ بیکاری انگلیس زیر چهار درصد ماند

عصر اعتبار- برخلاف انتظارات کارشناسان، بازار کار انگلیس موفق به اشتغال زایی نیرومندی در ماه ژوئیه شد.

نرخ بیکاری انگلیس زیر چهار درصد ماند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد که شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به ژوئیه با 8000 نفر کاهش به یک میلیون و 340 هزار نفر رسید، نرخ بیکاری نیز بدون تغییر نسبت به ماه قبل درسطح 3.9 درصدی باقی ماند. اگر چه نرخ بیکاری دومین اقتصاد بزرگ اروپا هنوز از کمترین سطح خود در 45 سال اخیر فاصله دارد اما این رقم کمتر از نرخ 4.7 درصدی است که پیش تر پیش بینی شده بود به ثبت برسد. به گفته کارشناسان، اصلی ترین عامل موثر بر نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به تعدیل نیرو برخی شرکت ها در نتیجه شیوع کرونا بوده است. 

  طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی 220 نفر بیشتر شده و به 32 میلیون و 920 هزار نفر رسیده است.  نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به 76.2 درصد افزایش پیدا کرده است.

  متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2019 معادل 6.95 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

  عملکرد بسیار خوب بازار کار انگلیس آن هم در زمانی که این کشور به چهارمین کانون مرگبار کرونا در جهان تبدیل شده و بسیاری از افراد با کاهش درآمدهای خود در نتیجه قرنطینه سراسری مواجه شده اند می‌تواند نشانه ای از خروج تدریجی انگلیس از رکود کرونایی باشد. با این حال هنوز بسیاری از کارکنان نگران‌اند که شرایط کاری آن ها با توجه به کاهش احتمالی رشد اقتصادی انگلیس بدتر شود.

  از سوی دیگر طبق اعلام مرکز آمار انگلیس، طی این مدت شمار شاغلین پاره وقت با 238 هزار نفر افزایش به هشت میلیون و 502 هزار نفر و شمار شاغلین خود اشتغال با 106 هزار نفر کاهش به سه میلیون و 204 هزار نفر رسیده است.

  سارا کولز، تحلیل گر امور مالی در موسسه هارگریوز لانس داون گفت: وضعیت بازار کار هنوز هم در یکی از بهترین شرایط خود در طول سال های اخیر قرار دارد و این آمارها به ما نشان می دهد که در سال 2020 نیز در مسیر صحیحی قرار داریم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو