عصر بازاربرنج

کارشناسان ژاپنی؛

توکیو از حیث پیشرفت در حوزه رمزارزملی ۶ سال از پکن عقب‌تر است

عصر اعتبار- براساس اظهارات کارشناسان ژاپنی، این کشور در مقایسه با چین در حوزه پیشرفت رمزارزملی ۶ سال از پکن عقب‌تر است و این احتمال وجود دارد که در حوزه بلاک چین نیز از بزرگ‌ترین رقیب آسیای شرقی خود عقب‌تر بماند.

توکیو از حیث پیشرفت در حوزه رمزارزملی ۶ سال از پکن عقب‌تر است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، «یوسوکه تاکانو» مدیر اسبق پن پاسیفیک می‌گوید که چین در حال حاضر در تلاش است تا در بخش بلاک چین و از طریق یک تلاش دسته جمعی ملی پیشتاز جهان باشد.

  تاکانو مدعی است در حالی که ژاپن به وضوح در حوزه فناوری بلاک چین تلاش می‌کند، تلاش‌های این کشور در مقایسه با چین رنگ می‌بازد. علاوه بر این، تا پیش از پایان سال قرار است چهار نشست بلاک چین در چین برگزار شود و این در حالی است که دومین رویداد بزرگ ژاپن در این حوزه باید تا سال 2021 منتظر بماند.

  وقتی که حرف از پیشرفت رمزارزملی به میان می آید، پکن باز هم دست پیش را دارد زیرا بانک مرکزی چین در سال 2014 واحد تحقیقاتی خود را در این حوزه راه اندازی کرد. بانک مرکزی چین در ژانویه 2016 در خصوص جایگزینی پول نقد با یوآن دیجیتال شروع به بحث و تبادل نظر کرد و در همین برهه پروژه یوآن دیجتال در جدی‌ترین حالت راه‌اندازی شد.

  تاکانو در ادامه تاکید کرد که «استراتژی بلاک چین چین شفاف است.» این در حالی است که ژاپن در این حوزه پیشرفت و پسرفت داشته به طوری که پروژه صدور ین دیجیتال تازه در سال جاری شکل جدی به خود گرفته است.

  وی در پایان با این سوال نتیجه گیری کرد: ژاپن پروژه رمزارزملی خود را 6 سال دیرتر از چین آغاز کرد؛ تنها کارشناسان به کنفرانس های نسبتا کم مربوط به بلاک چین در ژاپن توجه می کنند؛ و آیا توکیو واقعا از این بابت رضایت دارد؟

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار