عصر بازاربرنج

کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت شدید واریز شد

عصر اعتبار- رئیس سازمان بهزیستی کشور توضیحاتی در خصوص واریزی کمک هزینه مربوط به ماده ۲۷ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت ارائه داد.

کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت شدید واریز شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران گفت،: در راستای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و برای اجرای ماده 27 این قانون روز گذشته کمک هزینه معیشت برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که به سن 18 سال رسیدند اما فاقد شغل و درآمد هستند به حساب بانکی آنها واریز شد.

  وی ادامه داد: مجموع مبلغ واریزی 50 میلیارد تومان و خانوارهایی که این مبلغ به عنوان کمک معیشت به حسابشان واریز شد 125 هزار خانوار هستند

  قبادی دانا گفت: مبلغ واریزی از 360 هزار تومان تا 490 هزار تومان بوده که این مبلغ به صورت هر سه ماه ‌یکبار علاوه بر مبالغ واریزی که به صورت ماهانه و مستمری است. نوبت قبل هم برای سه ماه اول سال در فروردین ماه بود. این واریزی دومین واریزی در سال جاری است.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: امیدواریم با کمک مجلس و سازمان برنامه و بودجه و تأمین اعتبارات مورد نیاز بتوانیم قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را اجرا کنیم برای اجرای قانون 30 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است. البته بودجه‌ای که برای سال جاری تأمین اعتبار شده 1,300 میلیارد تومان است

  وی ادامه داد: قانون جامع افراد دارای معلولیت در سال 83 مصوب شده بوده و قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در سال 96 مصوب شد و در سال 98 برای اولین بار اعتبار این قانون به مبلغ 1,100 میلیارد تومان تعیین شد که 776 میلیارد تومان آن تأمین اعتبار شد و تخصیص داده شد.

  قبادی دانا اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری با حمایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه تأمین اعتبار قانون به مبلغ 1,300 میلیارد تومان به صورت کامل تخصیص پیدا کند.

  وی در پایان گفت: از نمایندگان درخواست می‌کنیم برای بودجه سال آینده مبلغ مورد نظر برای اجرای قانون را در نظر بگیرند و با توجه به اینکه فاصله زیادی بین 1,300 میلیارد تومان تا 30 هزار میلیارد تومان وجود دارد، درخواست داریم توجه بیشتری شود تا بتوانیم بندهای مختلف این قانون را شایسته پیاده کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو