عصر بازاربرنج

واریز مرحله دوم «کمک معیشت» به حساب معلولان شدید و خیلی شدید

عصر اعتبار- رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز مرحله دوم کمک هزینه معیشت برای ۱۲۵ هزار خانوار با افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که به سن ۱۸ سال رسیده اند خبر داد.

واریز مرحله دوم «کمک معیشت» به حساب معلولان شدید و خیلی شدید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در جمع خبرنگاران در این باره اظهار کرد: در راستای اجرای ماده 27 قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، روز گذشته کمک هزینه معیشت برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که به سن 18 سال رسیده اند اما فاقد شغل و درآمد هستند به حساب بانکی آنها واریز شد.

  وی افزود: مجموع مبلغ واریزی 50 میلیارد تومان بود و 125 هزار  خانوار این مبلغ را به عنوان کمک هزینه معیشت دریافت کردند.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مبلغ واریزی از 360 هزار تا 490 هزار تومان متغیر بوده گفت: این مبلغ هر سه ماه یکبار علاوه بر مبالغ ماهانه و مستمری، واریز می شود.

  قبادی دانا افزود: نوبت قبل هم برای سه ماهه اول سال در فروردین ماه واریز شده بود. این واریزی به عنوان دومین واریزی سال جاری و مربوط به سه ماهه دوم سال است و امیدواریم با کمک مجلس و سازمان برنامه و بودجه و تامین اعتبارات مالی مورد نیاز بتوانیم حقوق افراد دارای معلولیت را اجرا کنیم.

  وی با اشاره به اینکه برای اجرای قانون 30 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است اظهار کرد: البته بودجه ای که برای سال جاری تامین اعتبار شده است 1300 میلیارد تومان است.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت در سال 83 مصوب شده بوده و قانون جدید حمایت از افراد دارای معلولیت در سال 96 مصوب شد. در سال 98 برای اولین بار اعتبار 1100 میلیارد تومانی در قانون تعیین شد که 776 میلیارد تومان آن تامین اعتبار شد و تخصیص یافت.

  قبادی دانا ضمن ابراز امیدواری برای تحقق کامل بودجه 1300 میلیاردی سال جاری گفت: امید است این مهم در سال جاری با حمایت های خوب سازمان برنامه و سازمان هدفمندی به طول کامل محقق شود. از نمایندگان مجلس و سازمان برنامه درخواست می کنیم برای بودجه سال 1400 مبلغ مورد نظر برای اجرای قانون را درنظر بگیرند و باتوجه به اینه فاصله زیادی بین 1300 تا 30 هزار میلیارد تومان است این فاصله مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانیم مواد مختلف قانون را به نحو شایسته پیاده کنیم.

  وی افزود: وقتی اعتبار درنظرگرفته شده کمتر از 10 درصد اعتبار مورد نیاز برای اجرای قانون باشد، اجرای مواد مختلف قانونی دچار مشکل می شود و امید است با تمهیدات لازم این مشکل مرتفع شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار