عصر بازاربرنج

محرومیت نیمی از کارفرمایان کارگاه‌های صنفی از بیمه تامین اجتماعی

عصر اعتبار- مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: کارفرمایان کارگاه‌های صنفی دارای کارگر از این پس می‌توانند با ارسال لیست حق بیمه؛ خود و اعضای خانواده‌اشان را تحت پوشش حمایت‌های بیمه تامین اجتماعی قرار دهند.

محرومیت نیمی از کارفرمایان کارگاه‌های صنفی از بیمه تامین اجتماعی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ  که در حاشیه نشست شورای معاونان این اداره کل سخن می‌گفت؛ با ذکر مطلب بالا افزود: از جمعیت 78 هزار نفری کارگاه‌‍‌های صنفی تحت پوشش اداره کل غرب تهران بزرگ تنها 16 هزار و 280 نفر بیمه شدند و از خدمات پوششی سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

  وی تعداد کارگاه‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی را بیش از 1 میلیون و 300 هزار کارگاه اعلام کرد و گفت: خوشبختانه شرایط قانونی به وجود آمده که کارفرمایان زیر 55 سال و حتی اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها هم می‌توانند از مزایای بیمه بهره‌مند شوند.

  مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در خصوص شرایط و نحوه بیمه کارفرمایان کارگاه‌ها در سطح ایران گفت: کارفرمایان به دو طریق می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های قانونی تامین اجتماعی قرار گیرند.

  وی افزود: کارفرمایان کارگاه‌هایی که فاقد کارگر هستند می‌توانند با عقد قرارداد بیمه حرف و مشاغل و انتخاب درصد بیمه از این قانون بهره‌مند شوند و کارگاه‌هایی که از یک تا بیش از 100 نفر کارگر تحت پوشش دارند و برای کارگران  خود لیست ارسال می‌کنند می‌توانند با ارائه درخواست و عقد قرارداد نسبت به درج نام خود در ابتدای لیست و به عنوان کارفرما در ستون شغل نسبت به بیمه‌پردازی اقدام کنند.

  امیری‌گنجه سن کارفرمایان متقاضی در زمان درخواست را 55 سال دانست و تاکید کرد: چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از سن یادشده باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مازاد سن مقرر خواهد بود.

  وی نرخ حق بیمه کارفرمایان صنفی (حقیقی) و مدیران و اشخاص حقوقی و غیردولتی از طریق معادله را 27% دانست.

  امیری‌گنجه در خصوص مدیر عامل و اعضای هیات مدیره کارگاه‌های دارای شخصیت حقوقی گفت: مدیر عامل و اعضای هیات‌های مدیره کارگاه‌های داری شخصیت حقوقی که حقوق دریافت می‌دارند، در صورت تمایل به ارسال لیست  و پرداخت حق بیمه می‌توانند با ارائه درخواست کتبی پس از بررسی اشتغال به کار در کارگاه و دریافت حقوق نسبت  به درج نام خود در لیست کارگاه‌ها همانند سایر بیمه‌شدگان اقدام کنند.

  مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: کلیه کارفرمایان با تحت پوشش قرار گرفتن این نوع بیمه می‌توانند از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و بازماندگان، خدمات درمانی و اسناد پزشکی و پرداخت کمک هزینه وسایل کمک پزشکی بهره‌مند شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی