عصر بازاربرنج

افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید

عصر اعتبار- جلسه هیأت امناء صندوق کارآفرینی امید با حضور سرپرست نهاد ریاست جمهوری، وزیر ورزش و جوانان و دیگر اعضای هیأت امناء و مدیر عامل و هیأت مدیره برگزار شد.

افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در این جلسه گزارش عملکرد و صورت های مالی منتهی به سال 1398 صندوق ارائه و افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید به تصویب رسید.

  اصغر نوراله زاده - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید - ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق طی سال های 1393 تا 1398 از رشد 107 درصدی در کل تسهیلات پرداختی و رشد 62 درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی خبر داد.

  وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستائیان و عشایر اظهار کرد: در سال گذشته 11هزار و 410 فقره تسهیلات اشتغال روستایی با اعتباری به مبلغ 11110 میلیارد ریال پرداخت شد و در مجموع در سال های 1393 تا 1398 پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سنوات گذشته با 154 درصد رشد همراه بوده است.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین به تشریح شش مدل بومی و اختصاصی تأمین مالی خرد کسب و کارها اعم از مدل هر روستا- یک محصول، مدل صندوق خرد محلی، مدل پشتیبان، مدل روستای بدون بیکار، مدل مشارکتی و مدل برند پرداخت و ضمن بیان ویژگی ها و اهداف دنبال شده در هر مدل به نمونه های موفق اجرا شده در سطح کشور اشاره کرد.

  نوراله زاده افزود: یکی از شاخص های سنجش توان نهادهای مالی در بازپرداخت تسهیلات، شاخص میزان وصولی به انتظار وصول است که این شاخص در سال 1398 بیش از 100 درصد بوده و به معنای بالاتر بودن میزان وصول مطالبات از انتظار وصول است.

  وی با اشاره به اهم برنامه های صندوق در سال 1399 از ایجاد صندوق های خطر پذیر، راه اندازی باشگاه مشتریان و کانون های کارآفرینی و ایجاد شتاب دهنده های کسب و کار خبر داد.

  واعظی - سرپرست نهاد ریاست جمهوری  نیز در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد بسیار موثر و هدفمند صندوق کارآفرینی امید با اشاره به بازدید از طرح های صندوق در استانهای مختلف و رضایت مردم و مسئولین از عملکرد صندوق اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید عملکرد بسیار رضایت بخشی در تامین مالی خرد کسب و کارها و علی الخصوص مشاغل روستایی داشته که باعث شده این صندوق به یک نهاد موثر در تامین مالی طرحهای روستایی و ایجاد روستاهای بدون بیکار تبدیل شود.

  وی در ادامه نوآوری در مدل های تامین مالی و رشد عملکرد صندوق و بالا بودن میزان وصول مطالبات صندوق نسبت به انتظار وصول که حاکی از پرداخت هدفمند تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار است را از دیگر نقاط مثبت این گزارش برشمرد.

  در ادامه این گزارش صورت های مالی و گزارش بازرس و حسابرس قانونی قرائت شد و با توجه به مطلوب بودن صورتهای مالی مورد تصویب هیأت امناء قرار گرفت.

  تصویب طرح تفکیک فعالیت‌های تامین مالی قرض الحسنه از طریق ایجاد صندوق قرض الحسنه چند شعبه ای زیر مجموعه صندوق کارآفرینی امید با تامین مالی توسعه ظرفیت‌های جدید کسب و کار از طریق ایجاد شتاب‌دهنده ها و صندوقهای خطر پذیر و مراکز حمایتی و توسعه کسب و کارهای نوین و جدید از دیگر مصوبات این نشست بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی