عصر بازاربرنج

پرداخت ۵۰ هزار کمک هزینه ازدواج تا پایان سال

خارج شدن ۲۲۴ هزار خانوار از پوشش کمیته امداد

عصر اعتبار- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه تا پایان امسال با ارائه ۵۰ هزار کمک‌ هزینه ازدواج به مددجویان ، صف جهیزیه شکسته خواهد شد، گفت: سال گذشته ۲۲۴ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد به خودکفایی رسیده و از حمایت خارج شدند.

خارج شدن ۲۲۴ هزار خانوار از پوشش کمیته امداد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، حسین خدرویسی،معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه 2 میلیون و 503 هزار خانوار با جمعیتی معادل پنج میلیون و  290 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: این جمعیت شامل خانواده‌های معشیت‌بگیر، خانواده‌های تبصره 14 و افرادی هستند که به صورت تک‌خدمتی یا چندخدمتی از خدمات امداد بهره می‌گیرند.

  وی با تشریح ویژگی‌های جمعیتی جامعه هدف کمیته امداد، تاکید کرد: یک میلیون و 700 هزار نفر سالمند، یک میلیون و 200 هزار نفر زن سرپرست خانواده، حدود 750 هزار نفر دانش‌آموز، بیش از 80 هزار دانشجو و بیش از 80 هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند.

  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه 174 هزار و 307 نفر در طرح محسنین تحت حمایت خدمات کمیته هستند، اظهار کرد: در طرح محسنین، فرزندانی که سرپرست آنها به دلایلی از جمله بیماری توان و صلاحیت سرپرستی از کودکان را ندارند، تحت حمایت امداد قرار می‌گیرند.

  خدرویسی با اشاره به پیچیدگی‌ها و ابعاد مختلف مساله فقر در کشور، گفت: کمیته امداد به تنهایی مسئول رفع فقر و محرومیت‌زدایی در جامعه نیست؛ بلکه این نهاد فقط به‌عنوان یک دستگاه پیشرو در خدمات محرومیت‌زدایی در خدمت محرومان جامعه است.

  وی با بیان اینکه فعالیت‌های کمیته امداد تنها در محرومیت‌زدایی و کمک‌های مالی خلاصه نمی‌شود، گفت: خدمت به دانشجویان و دانش‌آموزان اولویت کمیته امداد است.

  با توجه به شرایط کرونا و آموزش مجازی، در مهرماه 50 هزار تبلت در مرحله اول تحویل دانش‌آموزان نیازمند خواهد شد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده همه دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش مورد حمایت قرار خواهند گرفت تا مشکلی در آموزش آنها ایجاد نشود.

  خاطرنشان کرد: در 6 ماهه سال جاری 8هزار کمک ‌هزینه جهیزیه به مددجویان ارائه شده است و تا پایان سال نیز 50 هزار فقره جهیزیه به پسران و دختران تحت پوشش ارائه خواهد شد.

  وی اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده، در پایان سال هیچ پشت نوبتی در انتظار دریافت جهیزیه نخواهیم داشت.

  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه دو میلیون و 200 هزار سبد معیشتی برای خانواده‌های تحت حمایت در حال توزیع است، گفت: توزیع سبد معیشتی در نقاط شهری پایان یافته است و تحویل سبد به خانواده‌های روستایی در حال انجام است.

  خدرویسی به ایجاد صندوق جبران خسارت برای مددجویان اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به صورت مستقل یک صندوق حمایتی برای مددجویان خود ایجاد کرده است که جان و مال و کسب و کار مددجویان را تحت پوشش قرار می‌دهد و بیشتر از مراکز بیمه‌ای، با دقت و سرعت بیشتر و همراه با حفظ کرامت مددجویان، در صورت ایجاد خسارت جبران خواهد کرد.

  وی با اشاره به موضوع بیمه مکمل مددجویان گفت: بیمه پایه مددجویان به سازمان بیمه سلامت منتقل شده است و برای کمک هزینه درمانی به مددجویان واحدهای درمان کمیته امداد در حال خدمت به مددجویان و به خصوص بیماران صعب‌العلاج است.

  خدرویسی با اشاره به شیوع کرونا در کشور و فعالیت‌های کمیته امداد در این راستا، افزود: کمیته امداد همسو و هماهنگ با دولت و ستاد مبارزه با کرونا کشور، ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا را تشکیل داده و در سراسر کشور اقداماتی همچون آموزش و توزیع بسته‌های بهداشتی و همچنین به طور خاص پرداخت 10 میلیون تومان به خانواده بیماران کرونایی انجام داده است.

  وی توانمندسازی مددجویان را مهمترین ماموریت کمیته امداد دانست و گفت:کمیته سال گذشته 224 هزار خانوار تحت پوشش کمیته به خودکفایی رسیده و از حمایت امداد خارج شده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار