عصر بازاربرنج

بهره‌مندی فناوران در ۴ سطح از خدمات بیمه درمانی

عصر اعتبار- از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسته خدمات بیمه درمانی برای شرکت‌های دانش بنیان در ۴ دسته در نظر گرفته شده است و متقاضیان تا ۱۵ مهر ماه فرصت دارند تا کارکنان شرکت و والدین خود را برای دریافت بسته حمایتی بیمه ثبت نام کنند.

بهره‌مندی فناوران در ۴ سطح از خدمات بیمه درمانی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در راستای گسترش بیمه در میان فعالان فناور زیست‌بوم نوآوری کشور شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق می‌توانند در چهار سطح مختلف از خدمات بیمه شبکه فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری بهره‌مند شوند. متقاضیان تا 15 مهر ماه فرصت دارند تا کارکنان شرکت و والدین خود را برای دریافت بسته حمایتی بیمه ثبت نام کنند.

  فعالان زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان کشور اعم از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور و همچنین شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری می‌توانند از این بسته خدمتی استفاده کنند.

  بر اساس این طرح کارکنان این شرکت‌ها علاوه بر همسر و فرزندان، می‌توانند والدین خود را نیز تا سقف 70 سال بیمه کنند و از خدمات درمانی شامل هزینه‌های بیمارستانی تخصصی و عمومی، زایمان، درمان نازایی، انواع هزینه‌های پاراکلینیکی و دندانپزشکی بهره مند شوند. اجرای این طرح، مشکل محدودیت 50 نفر پرسنل برای شرکت‌های طرف قرارداد را ندارد.

  در طرح ویژه این بسته خدمتی مجموع تعهدات برای هزینه های بیمارستانی و جراحی‌های مهم، در دو سرفصل 50 و 100 و در مجموع 150 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

  بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، علاوه بر این خدمات درمانی، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بخش‌های مختلف وابسته به این معاونت، خدمات بیمه‌ای مختلفی را در حوزه‌هایی مانند بازرگانی و تامین اجتماعی به شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور عرضه می‌کنند. اخیراً نیز یک شعبه تامین اجتماعی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان تاسیس شد. بر اساس قرارداد منعقد شده با شرکت بیمه ایران نیز، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از برخی بسته‌های ویژه بیمه‌ای این شرکت بهره‌مند شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی