عصر بازاربرنج

باوجود مقررات سختگیرانه‌تر تهدید شیوع کرونا؛

بانک مرکزی کره جنوبی:نیازی به تنزل دورنمای رشد اقتصادی وجود ندارد

عصر اعتبار- بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرد که باوجود اعمال مقررات سختگیرانه‌تر فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور تهدید افزایش موارد ابتلا به کرونا، این نهاد پیش‌بینی خود را از رشد اقتصادی نزولی نخواهد کرد.

بانک مرکزی کره جنوبی:نیازی به تنزل دورنمای رشد اقتصادی وجود ندارد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، «کیم وونگ» مدیرکل واحد تحقیقات بانک مرکزی کره جنوبی در یک نشست آنلاین گفت: اقتصاد کره جنوبی در حال حاضر در مسیری قرار دارد که می‌تواند پیش بینی‌های بانک مرکزی را محقق کند.

    وی ادامه داد: از زمان پیش‌بینی قبلی بانک مرکزی تاکنون هیچ شاخص و نشانه اقتصادی خاصی بروز نکرده که اعمال تغییر در پیش بینی را الزامی کند. بانک مرکزی کره جنوبی در اواخر آگوست دورنمای رشد اقتصادی خود را در سال 2020 به طور چشمگیر تنزل داد و آن را به منفی 1.3 درصد رساند؛ این بزرگ‌ترین رکود اقتصادی در بیش از دو دهه اخیر سئول بود، ضمن اینکه این نهاد در برآورد قبلی تنها 0.2درصد افت رشد اقتصادی را پیش بینی کرده بود.

    دولت کره از آن پس مقررات بی‌سابقه فاصله گذاری اجتماعی را پیاده کرد که به طور گسترده‌ای فعالیت اجتماعی را تهدید کرد و به کسب و کارها لطمه زد. اگرچه مقامات بهداشتی به طور موقت بخشی از این اقدامات را از 14 سپتامبر برای دو هفته  تسهیل کرده اند اما این مقررات بار دیگر از 28 سپتامبر و در جریان جشن چوسوک (برداشت محصول) در این کشور با شدت بیشتری اعمال خواهد شد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی