عصر بازاربرنج

سقوط طلا چهار روزه شده

عصر اعتبار- طلا در مبادلات روز پنجشنبه- ۲۴ سپتامبر با ادامه روند کاهش قیمت خود برای چهارمین روز به کمترین سطح در بیش از ۲ ماه افت کرده است و دلیل آنهم تقویت شاخص دلار و فرسوده شدن سرمایه گذاران به دلیل عدم اطمینان ها در مورد محرک های اقتصادی بیشتر در جهت حمایت از ترمیم کند اقتصادی امریکا است .

سقوط طلا چهار روزه شده
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از رویترز،قیمت طلای در بازار نقدی با 0.4 درصد افت ( یک ساعت پیش) در رقم 1855.71 دلار در هر اونس قرار داشت و دوره افت خود را به چهار روز گسترش داد..در مبادلات ابتدایی بازار امروز فلز زرد کمترین قیمت خود از 22 جولای ، یعنی رقم 1853.32 دلار در هر اونس را ثبت کرده بود .

  طلای مبادلات اتی امریکا نیز با 0.3 درصد کاهش به 1863.60 دلار در هر اونس رسید .

  شاخص ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب در نزدیک بهترین رقم 8 هفته ایی باقی ماند ،چراکه نشانه هایی از کندی اقتصاد در اروپا و امریکا باعث احیای دوباره نگرانی ها در مورد پیامد موج دوم شیوع پاندمی کرونا شده است.

  دلار قوی تر باعث گرانتر شدن طلا برای دارندگان دیگر ارزهای جهانی خواهد شد .

  ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد در اوآندا بانگ گفت :" طلا نمی تواند از این سلطه فعلی دلار که در تمام کلاس دارایی ها بازتاب دارد  رهایی پیدا کند."

  "به نظر می رسد فدرال رزرو قرار نیست هیچ اقدام فوری ایی انجام دهد...پس طرف محرک های این تجارت در کوتاه مدت نسبتا تاریک به نظر می رسد ."

  مقامات فدرال رزرو روز چهارشنبه در تلاش برای متقائد کردن سرمایه گذاران در مورد بدون تغییر باقی ماند سیاست های پولی برای چندین سال آنهم به هدف کاهش نرخ بیکاری ،تاکید کردند که تا زمان رسیدن نرخ تورم به 2 درصد ،نرخ بهره در نزدیک به صفر درصد باقی خواهد ماند.

  همچنین بر اساس اعلام صندوق اس پی دی آر گلد تراست ، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلای جهان ،حجم ذخیره فلز زرد این مجموعه در روز چهارشنبه با افتی 0.87 درصدی به 1267.14 تن رسیده است.

  خوشبینی ها در مورد ترمیم اقتصادی نوپا خشک شده ، چراکه آمارها نشان دادند فعالیت های کسب و کار امریکا و اروپا در ماه سپتامبر کاهش یافته در حالیکه پاندمی همچنان به خسارت های خود ادامه می دهد.

  وانگ تائو ، تحلیلگر تکنیکال در رویترز گفت که طلا ممکن است با شکستن سطح حمایت 1855 دلاری تا 1835 دلار در هر اونس سقوط کند .

  سرمایه گذاران حالا در انتظار انتشار آمار هفتگی بیکاری امریکا در اواخر امروزهستند که انتظار کاهش کمی از آن می رود، اما همچنان در رقم بالایی باقی خواهد ماند.

  در جایی دیگر از بازار، نقره بازار نقدی در بازه ایی از مبادلات با 5.3 درصد افت با رسیدن به 21.66 دلار در هر اونس کمترین رقم خود در بیش از 2 ماه را ثبت کرد و در آخرین مبادلات ثبت شده با 3.4 درصد کاهش در رقم 22.10 دلار در هر اونس قرار داشت .

  پلاتین با 0.1 درصد صعود به 839.29 دلار در هر اونس رسید و پالادیوم با اندکی تغییر در رقم 2222.52 دلار در هر اونس مبادله می شد .

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی