عصر بازاربرنج

متاثر از پاندمی کرونا؛

نرخ بیکاری در آرژانتین به بالاترین سطح خود در ۱۶ سال اخیر رسید

عصر اعتبار-همزمان با زیر و رو شدن کشور آرژانتین متاثر از پاندمی ویروس کرونا، نرخ بیکاری در این کشور در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با جهش ۱۳.۱ درصدی به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۴ تاکنون رسید.

نرخ بیکاری در آرژانتین به بالاترین سطح خود در ۱۶ سال اخیر رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا ، آرژانتین در اواسط مارس قرنطینه سختگیرانه‌ای را اعمال کرد و در نتیجه آن اقتصاد شکننده این کشور که از سال 2018 در رکود بود، با ضربه سختی روبرو شد و بسیاری از کسب و کارها را برای ادامه حیات در تقلا رها کرد.

  آرژانتین هم اکنون بیش از 650 هزار مورد ابتلا به کرونا را گزارش کرده است. نرخ بیکاری در آرژانتین در سه ماهه نخست سال جاری 10.4 درصد بود.

  مرکز آمار آرژانتین (INDEC) در گزارشی نوشت: ارقام مرتبط با بیکاری به طور گسترده انعکاس دهنده تاثیر پاندمی کووید-19 و محدودیت‌های اعمال شده روی برخی از فعالیت‌ها و تحرکات خاص، بر پویایی بازار کار است.

  این مرکز اعلام کرد که پاندمی کرونا بیشترین آسیب را به بخش‌های ساخت و ساز، هتل‌ها و رستوران‌ها و خدمات داخلی وارد کرده است.

  آرژانتین که تولیدکننده غلات آمریکای جنوبی محسوب می‌شود و به تازگی از ناکامی در بازپرداخت بدهی خارجی خود رهایی یافته است، به منظور احیای اقتصاد خود و بازگرداندن شهروندان به کار به منظور تعدیل نرخ فزآینده فقر و پر کردن بودجه تحلیل رفته دولت، به شدت محتاج کمک و حمایت بین‌المللی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی