عصر بازاربرنج

در بحبوحه پاندمی کرونا؛

روند تولید و استخراج طلای جهان نزولی شد

عصر اعتبار- در حالی که بی‌ثباتی ایجاد شده ناشی از پاندمی ویروس کرونا به سیل خریداری طلا منجر شده است، تحلیلگران با طرح این پرسش نگرانی‌هایی را بروز داده‌اند: چقدر طلا برای استخراج باقی مانده است؟

روند تولید و استخراج طلای جهان نزولی شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، براساس اعلام شورای جهانی طلا، استخراج و تولید طلا در سال 2019 در مجموع 3هزار و 531 تن بود که نسبت به سال پیش از آن یک درصد افت داشت. این نخستین ریزش در تولید فلز زرد از سال 2008 تاکنون محسوب می‌شود.

  آمارها حاکی از آن است که تاکنون حدود 190 هزار تن طلا استخراج شده است. تخمین‌ها کمی با یکدیگر تفاوت دارند اما براساس همین ارقام تقریبی، حدود 20 درصد طلا همچنان برای استخراج باقی مانده است. برخی از کارشناسان می‌گویند که انسان‌ها در طول هر سال بیشترین میزان ممکن را استخراج کرده‌اند.

  «حنا برندستائتر» سخنگوی شورای جهانی طلا در این خصوص گفت: درحالیکه رشد عرضه طلا در سال‌های آتی می‌تواند در نتیجه تحلیل رفتن ذخایر فعلی و همچنین کمیاب شدن فزآینده اکتشافات جدید، کند شده و یا اندکی کاهش یابد، این ادعا که تولیدات به اوج رسیده شاید در حال حاضر کمی ادعایی خام باشد.

  کارشناسان می‌گویند در حالیکه همچنان معادن جدید طلا در حال اکتشاف است، استخراج طلا به شکلی فزآینده روند نزولی به خود گرفته است.

  حدود 60درصد از عملیات‌های استخراج طلای جهان در حال حاضر در معادن سطحی انجام می‌شود و باقیمانده معادن زیرزمینی هستند.

  در حال حاضر چین بزرگ‌ترین استخراج کننده طلا بوده و کانادا، روسیه و پرو در رده‌های بعدی بزرگ‌ترین تولیدکنندگان طلا هستند. کارشناسان تاکید کرده‌اند که تقریبا مناطق معدودی برای اکتشاف باقی مانده و احتمالا نویدبخش‌ترین آنها در بخش‌های بی‌ثبات‌تر جهان همچون آفریقای غربی واقع شده‌اند.

  با این حال، خبر خوب این است که برخلاف سایر منابع تجدیدناپذیر همچون نفت، طلا قابل بازیافت است و این یعنی جهان هرگز از طلا تهی نمی‌شود حتی اگر دیگر نتوانیم استخراج کنیم!

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو