عصر بازاربرنج

باید به سمت تک نرخی شدن ارز دارو حرکت کنیم

عصر اعتبار- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو گفت: در منطقی بودن حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و تک نرخی شدن ارز واردات دارو شکی وجود ندارد و قطعا باید به این سمت حرکت کنیم.

باید به سمت تک نرخی شدن ارز دارو حرکت کنیم
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، جعفر قادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره حذف ارز 4200 تومانی دارو گفت: در منطقی بودن حذف ارز 4200 تومانی دارو و تک نرخی شدن ارز واردات دارو شکی وجود ندارد و قطعا باید به این سمت حرکت کنیم.

  وی ادامه داد: در وضعیت فعلی به دلیل قیمت پایین دارو در ایران، شاهد قاچاق آن از کشور هستیم. علاوه براین بواسطه واردات دارو، سود سرشاری نصیب واردکننده‌ها می‌شود.

  نماینده مردم شیراز با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی درحال بررسی است، گفت: طرحی در کمیسیون اقتصادی مجلس با موضوع حذف ارز 4200 تومانی که دارو را هم شامل می‌شود درحال بررسی است.

  وی در پایان تصریح کرد: درصورتی که بیمه‌ها همکاری لازم را داشته باشند، این امکان وجود دارد که مابه‌التفاوت ارز 4200 تومانی با ارز آزاد را به صورت ریالی به بیمه‌ها داد. بیمه‌ها هم در قبال آن باید پوشش بیمه‌ای دارو را گسترده‌تر کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی