عصر بازاربرنج

پرداخت تسهیلات بانکی به صنعت و معدن حدود ۲ برابر شد

عصر اعتبار- جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک‌ها به بخش صنعت و معدن در پنج ماهه اول امسال ۹۳.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

پرداخت تسهیلات بانکی به صنعت و معدن حدود ۲ برابر شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بر اساس این آمار در چهار ماهه اول امسال 31.8 درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری، معادل 116 هزار و 410 میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن پرداخت شده که نسبت به پرداخت حدود 60 هزار  و 255 میلیارد تومان در مدت مشابه سال گذشته 93.2 درصد افزایش یافته است.

  البته در این مدت بخش خدمات با اختصاص 37.4 درصد از کل این تسهیلات به خود، بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است؛ به‌طوری‌که بخش خدمات در چهار ماهه اول امسال 137 هزار و 90 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ 88 هزار و 755 میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل 54.5 درصد افزایش داشته است.

  افزایش 90 درصدی تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی

  بخش بازرگانی نیز با اختصاص 20.2 درصد از کل این تسهیلات به خود، در رتبه سوم قرار دارد؛ به‌طوری‌که بخش بازرگانی در چهار ماهه اول امسال 74 هزار و 64  میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ 38 هزار و 939 میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل 90.2 درصد افزایش داشته است.

  در این میان بخش مسکن و کشاورزی با تخصیص 7.3 و شش درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به خود، کمترین تسهیلات را در این مدت دریافت کردند. البته تسهیلات پرداختی به این دو بخش به ترتیب 48.7 و 73.3 درصد نسبت به پنج ماهه اول سال گذشته افزایش داشته و به 26 هزار و 697 میلیارد و 21 هزار و 893 میلیارد تومان رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی