عصر بازاربرنج

پرداخت ۴۵۰۰ میلیارد تومان وام به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا

عصر اعتبار- تاکنون ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع کرونا جهت پرداخت وام به کسب و کارها به بانک‌ها اختصاص یافته که از این مبلغ، ۴۵۰۰ میلیارد تومان وام‌ به کسب و کارها پرداخت شده است.

پرداخت ۴۵۰۰ میلیارد تومان وام به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین وضعیت پرداخت وام کرونا به کسب و کارها گفت: تاکنون 13 هزار و 500 میلیارد تومان از منابع کرونا جهت پرداخت وام به کسب و کارها به بانک‌ها اختصاص یافته است.

  وی که خواست نامش در مصاحبه ذکر نشود، افزود: از کل مبلغ تخصیص یافته به نظام بانکی، 4,500 میلیارد تومان وام به کسب و کارها پرداخت شده است.

  به گزارش خبرنگار مهر، پس از شیوع کرونا و به مخاطره افتادن وضعیت کسب و کار کشور اعلام شد که تعداد بنگاه‌های آسیب دیده ذیل 14 رسته منتخب 3 میلیون واحد است که 1.3 میلیون واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و 1.7 میلیون واحد فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند؛ همچنین در این واحدها 2.8 میلیون نفر بیمه شده و 3 میلیون نفر فاقد بیمه مشغول به کار هستند.

  دولت برای کاهش بحران کرونا در وضعیت فعالیت بنگاه‌های اقتصادی کشور، مقرر کرد که 49 هزار میلیارد تومان بودجه در قالب تسهیلات از 16 تا بیش از 200 میلیون تومان به کسب و کارهای آسیب دیده پرداخت شود که البته در ادامه، 20 هزار میلیارد تومان از این 49 هزار میلیارد تومان به پرداخت وام ودیعه مسکن اختصاص یافت.

  در همین ارتباط، 848 زیررسته به عنوان مشاغل به شدت آسیب دیده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شدند و مقرر شد فعالان این رسته‌ها، پس از ثبت نام در سامانه کار، تسهیلاتی با سود 12 درصد دریافت کنند.

  آخرین پی گیری‌های خبرنگار مهر نشان می‌دهد که تاکنون 13 هزار و 500 میلیارد تومان مبلغ بودجه برای وام کرونا به بانک‌ها اختصاص داده شده و 4,500 میلیارد تومان نیز وام به کسب و کارها پرداخت شده است.

  همچنین اگرچه 31 شهریور ماه آخرین مهلت ثبت نام کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا برای دریافت وام بود اما مطابق با اعلام سخنگوی دولت، مهلت ثبت نام بنگاه‌ها تا یک ماه دیگر تمدید شده است که صاحبان مشاغل می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir/ فرایند ثبت نام را انجام دهند.

  لازم به ذکر است که اگر تسهیلات تا 16 میلیون تومان باشد، سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک، وام 16 تا 48 میلیون تومان نوع وثیقه سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه یک ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)، وام 48 تا 160 میلیون تومان سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه 2 ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)، وام 160 تا 200 میلیون تومان سفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک به همراه 3 ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند)، و وام از 200 میلیون تومان بالاتر با ارائه تضمین صادره از سوی صندوق‌های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک ارائه وثایق متعارف و سقف مبلغ سفته 1.5 برابر اصل و سود تسهیلات به عنوان ضمانت دریافت می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۱ ماه پیش
    آرشیو