عصر بازاربرنج

بانک گلدمن ساکس آمریکا:

روبل روسیه در پساکرونا یکی از جذاب‌ترین ارزها خواهد بود

عصر اعتبار- کارشناسان بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام کردند که پس از پایان بحران کرونا در جهان روبل روسیه یکی از سه ارز جذاب در میان ارزهای بازارهای نوظهور در جهان خواهد بود.

روبل روسیه در پساکرونا یکی از جذاب‌ترین ارزها خواهد بود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، کارشناسان بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام کردند که در دوران پسا کرونا روبل روسیه یکی از ارزهای جذاب در میان ارزهای اقتصادهای نوظهور در جهان خواهد بود.

  تیم کارشناسان این بانک اعلام کردند که پس از پایان یافتن بحران کرونا روبل روسیه در کنار رند آفریقای جنوبی و پزوی مکزیک از جمله جذاب‌ترین ارزها خواهد بود.

  البته این کارشناسان می‌گویند با توجه به شاخص‌های قوی بنیادین پزوی مکزیک انتخاب اول آنهاست اما دو ارز دیگر نسبت به آن فضای بیشتری برای رشد دارند.

  بانک گلدمن ساکس اعلام کرده کسانی که می‌خواهند در این ارزهای بازارهای نوظهور سرمایه‌گذاری کنند باید منتظر فروکش کردن بحران شیوع ویروس کرونا بمانند چرا که در شرایط کنونی این بازارها بسیار پرخطر هستند.

  کارشناسان گلدمن ساکس، می‌گویند نسبت به پیش‌بینی خود بسیار خوشبین هستند.

  طی سال جاری بحران شیوع ویروس کرونا در کنار تنش‌‌های ژئوپلتیک و سقوط قیمت نفت در بازار جهانی تاثیرات منفی روی روبل گذاشته است.

  روز جمعه ارزش روبل روسیه به کمترین میزان در برابر دلار از ماه مارس رسید و 78.21 روبل در برابر دلار معامله شد.

  بانک گلدمن ساکس آمریکا پیشتر پیش‌بینی کرده بود ارزش این ارز به 61 روبل در برابر دلار خواهد رسید که البته یکی از مبانی این پیش‌بینی رشد تدریجی قیمت نفت در بازار جهانی و رسیدن آن به 60 دلار در هر بشکه در دو سال آینده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی