عصر بازاربرنج

تصویب وام ۲۰۰ میلیون دلاری بانک توسعه آسیا برای ازبکستان

عصر اعتبار- بانک توسعه آسیا (ADB) روز دوشنبه یک وام به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار برای تقویت بخش برق ازبکستان تصویب کرد.

تصویب وام ۲۰۰ میلیون دلاری بانک توسعه آسیا برای ازبکستان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، بانک توسعه آسیا (ADB)، 200 میلیون دلار جهت تقویت بخش برق در ازبکستان تصویب کرد. بانک توسعه آسیا (ADB) روز دوشنبه یک وام به ارزش 200 میلیون دلار برای تقویت بخش برق ازبکستان با بهبود پایداری مالی و اطمینان از سرمایه گذاری کافی در زیرساختی مهم تصویب کرد.

  این وام دهنده چندجانبه مستقر در مانیل گفت که برنامه اصلاح بخش برق، پشتیبانی بودجه و اقدامات سیاسی هدفمند را با هدف بازسازی بخش برق برای ایجاد رقابت و ایجاد یک فضای مناسب برای سرمایه گذاری خصوصی فراهم می کند.

  این بانک اضافه کرد که این برنامه، نظارت را جهت اطمینان از رقابت عادلانه و شفاف و حمایت از مصرف کننده، ساده خواهد کرد. سونگ داک کیم، متخصص انرژی بانک توسعه آسیا گفت: منبع برق قابل اطمینان و مقرون به صرفه برای تقویت رشد اقتصادی و توسعه اقتصادی - اجتماعی ضروری است. به عنوان اولین وام در بخش انرژی ازبکستان، این وام مبتنی بر سیاست برای حمایت از اصلاحات پیچیده و تعمیق سرمایه گذاری خصوصی بسیار مهم خواهد بود".

  کیم گفت با تشویق به مشارکت بخش خصوصی این برنامه "از اهداف نهایی دولت در ایجاد اشتغال و بهبود کیفیت زندگی حمایت خواهد کرد. وی گفت: انتقال انرژی پاک در مرکز اصلاحات، جهت تسریع توسعه زیرساخت انرژی مدرن و قابل اطمینان قرار خواهد گرفت که انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد.

  ADB گفت: برنامه ADB از این اصلاحات برای افزایش مشارکت بخش خصوصی در تولید برق حداقل 15 درصد ظرفیت و بهبود جمع آوری درآمد به 99 درصد تا سال 2023 پشتیبانی می کند. این بانک گفت که این اقدامات با بهبود کشور از بیماری همه گیر COVID-19 به تقویت اقتصاد و ایجاد فرصت های شغلی جدید کمک می کند.

  بانک توسعه آسیا گفت این برنامه به طور مشترک با آژانس توسعه فرانسه تهیه شده که 150 میلیون یورو (حدود 174 میلیون دلار آمریکا) وام را تامین خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی