عصر بازاربرنج

افزایش ۹۱ درصدی ضمانت نامه‌های صندوق حمایت از صنایع پیشرفته

عصر اعتبار- مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته اعلام کرد که تعداد ضمانت نامه‌های مصوب در نیمه اول امسال ۱۰۷ فقره به ارزش ۶۳۸ میلیارد و ۱۴۹ میلیون ریال بوده که نسبت به تصویب ۹۲ فقره ضمانت نامه به ارزش ۳۳۳ میلیارد و ۴۰۳ میلیون ریال در مدت مشابه سال قبل ۹۱.۴ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۹۱ درصدی ضمانت نامه‌های صندوق حمایت از صنایع پیشرفته
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار » به نقل از ایسنا، رضا نقی پور گفت از پرداخت 33 فقره تسهیلات به ارزش 452 میلیارد و 800 میلیون ریال از سوی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته خبر داد و گفت که میزان این تسهیلات نسبت به پرداخت 34 فقره به مبلغ 334 میلیارد و 50 میلیون ریال در مدت مشابه سال گذشته 35.5 درصد کاهش یافته است.

  همچنین به گفته وی تعداد ضمانت نامه‌های مصوب در نیمه اول امسال 107 فقره به ارزش 638 میلیارد و 149 میلیون ریال بوده که نسبت به تصویب 92 فقره ضمانت نامه یه ارزش 333 میلیارد و 403 میلیون ریال در مدت مشابه سال قبل 91.4 درصد افزایش داشته است.

  این مقام مسئول در ادامه درباره ارائه تسهیلات به تولید اقلام مرتبط با کرونا نیز گفت: در حوزه کرونا، دو طرح مربوط به تولید ماسک و دستگاه‌های تولید کننده ماسک در دست بررسی است.

  نقی پور همچنین خاطر نشان کرد که تسهیلات صندوق حمایت از صنایع پیشرفته عمدتا به بخش‌های صنایع برق و الکترونیک و لیزر و فوتونیک، تجهیزات پیشرفته ساخت و تولید و آزمایشگاهی، فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای، اتوماسیون پیشرفته و سامانه‌های هوشمند، فناوری‌های زیستی، تجهیزات پزشکی پیشرفته، مواد پیشرفته فلزات و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی، هوا و فضا و محصولات پیشرفته و سایر بخش‌ها اختصاص یافته است. ضمانت نامه‌های این صندوق نیز عمدتا به بخش‌های برق، فناوری اطلاعات و پزشکی اختصاص پیدا کرده است.

  به گزارش ایسنا، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از سال 1377 فعالیت خود را آغاز کرده و در سال گذشته  868 میلیارد ریال ضمانت نامه صادر کرده است. البته سرمایه این صندوق در حال حاضر 1450 میلیارد ریال، اما نیاز آن 60 برابر این رقم یعنی حدود 7 هزار میلیارد تومان است.

  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو