عصر بازاربرنج

کومرتس بانک :

طلا شانس صعود دوباره به ۲۰۰۰ هزار دلار در هر اونس را دارد

عصر اعتبار- طلا قادر نیست به شکلی پایدار از سطح ۱۹۰۰ دلاری عبور کند ،زیرا مقاومت و عملکرد شاخص ارزش دلار آمریکا همچنان بر این فلز گرانبها سنگینی می کند.

طلا شانس صعود دوباره به ۲۰۰۰ هزار دلار در هر اونس را دارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از کیتکو، بانک آلمانی کومرتس بانک اعتقاد دارد که البته این وضعیت موقتی است و انتظار می رود چند هفته آینده جنبش جدیدی به فضای طلا وارد شود.

  دانیل بریزمان ، تحلیلگر کومرتس بانک که چند روز پیش در مطلبی به گرانش سطح 1900 دلاری بر طلا و عدم اجازه رشدی چشمگیر در فرای این سطح اشاره کرده بود در تحلیل جدید خود از روند بازار طلا می نویسد: "روند قیمت طلا هنوز هم به شدت به عملکرد دلار آمریکا وابسته است."

  روزچهارشنبه کاهشی اندک در شاخص ارزش دلار  اجازه کمی صعود را به طلا دارد، در حالی که  تقویت شاخص ارزش دلار در مبادلات روز پنجشنبه دوباره روی طلا سنگینی کرد."

  توضیح اینکه تا به اینجای مبادلات روز جمعه نیز تقویت شاخص دلار باعث کاهش قیمت طلا شده و فلز زرد را به سمت افت قیمت هفتگی هدایت کرده است.

  بریزمان گفت :"ما معتقدیم که طلا به خوبی پشتیبانی می شود و انتظار داریم طی چند هفته آینده یک روند صعودی جدید و پایدار به جای اصلاح قیمت های قابل توجه فعلی ایجاد شود." افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان منجر به ترس از قرنطینه های جدید شده است ، در حالی که پیشرفت ها برای کشف واکسن به تأخیر می افتد."

  "این نشان می دهد که مسیر تولید داروها و واکسن های مربوط به ویروس به هیچ وجه مسیری هموار نیست و موفقیت های سریع - آنطور که قبلا انتظار می رفت  وجود نخواهد نداشت .....بریزمان اشاره کرد که بانک پیش بینی می کند که طلا شانس صعود دوباره به 2000 دلار در هر اونس را دارد. "

  گمانه زنی ها نشان داده است که در صورت پیروزی بایدن در انتخبات و در دست گرفتن اکثریت سنا توسط دموکرات ها ، بسته محرکی به ارزش 5 تریلیون دلار ارایه خواهد شد .

  توضیح اینکه دموکرات ها همین حالا هم اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار دارند. این امر منجر به افزایش شدید دیگری در میزان بدهی های ملی لمرکیا می شود که احتمالاً فدرال رزرو ایالات متحده مجبور است با خرید اوراق قرضه آن را جبران کند. "

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو