عصر بازاربرنج

علاقه سرمایه گذاران به طلا کاهش یافته، اما دیدگاه ها همچنان افزایشی است

عصر اعتبار- بازار طلا همچنان احساس صعودی قوی را تجربه می کند ، اما احتیاط در حال افزایش است ،چراکه با توجه به قرار گرفتن قیمت ها در بازه مبادلاتی محدود سرمایه گذاران خرده فروشی علاقه خود را به این فلز گرانبها از دست داده اند وانتظار کاتالیزوری جدید را می کشند.

علاقه سرمایه گذاران به طلا کاهش یافته، اما دیدگاه ها همچنان افزایشی است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» ،در نظرسنجی قیمت طلای کیتکو نیوز در این هفته ،بلوک بزرگتر هر دو گروه تحلیلگران وال استریتی و  سرمایه گذاران مین استریتی برای هفته آینده قیمت های بالاتری پیش بینی می کنند. با این حال ، احساسات خفیف شده،زیرا هیچ کس انتظار ندارد به این زودی قیمت ها از محدوده قیمت فعلی خارج شود.

  جورج گرو ، مدیرعامل RBC Wealth Management ، گفت که در حالی که او در مورد قیمت های طلای کوتاه مدت دیدگاهی صعودی دارد اما نگرانی های فزاینده در مورد قرار گرفتن رشد اقتصادی آمریکا و جهان در رکودی عمیق تر ممکن است دستاوردهای طلا را محدود کند.

  وی گفت: "قیمت طلا می تواند بالاتر برود ، اما با تغییر عناوین خبری مثبت و منفی ، نوسانات بیشتری را شاهد خواهید بود."

  این هفته ، 16 تحلیلگر در نظرسنجی شرکت کردند. در مجموع 10 رأی دهنده یا 63 درصد افزایش قیمت طلا پیش بینی کردند.. دو تحلیلگر ، یا 13 درصد ، برای هفته آینده قیمت های پایین تری را می دیدند. و چهار تحلیلگر ، یا 25 درصد نیز انتظار داشتند بازاری خنثی را داشته باشیم

  اگرچه تمایل اکثریت در بین رای دهندگان خرده فروشی همچنان صعودی است ، اما همچنانکه قیمت ها در حدود 1900 دلار در هر اونس ثابت مانده است ، علاقه به فلز زرد در حال کاهش است.

  مشارکت در نظرسنجی های آنلاین هفتگی کیتکو نیوز به پایین ترین سطح از اوایل ماه می کاهش یافته است. طی هفته گذشته مجموعاً 1076 رأی داده شد. در این میان ، 616 رأی دهنده ، یا 57 درصد ، اظهار داشتند که در هفته آینده طلا صعود می کند. 225 نفر دیگر ، یا 21 درصد ، گفتند که آنها دیدگاهی نزولی دارند ، در حالی که 235 رای دهنده ، یا 22 درصد بازاری با روندی خنثی ( در محدوده قیمت های فعلی) را پیش بینی کردند.

  در نظرسنجی قبلی ، هر دو گروه تحلیلگران وال استریتی و سرمایه گذاران مین استریتی به صعود قیمت های طلا اعتقاد داشتند  ،زیرا انتظار داشتند شتاب حرکتی به افزایش قیمت همچنان ادامه دهد. با این حال ، قیمت طلا در بیشتر طول زمان هفته گذشته برای یافتن جهت در تلاش بود و حدود 1900 دلار در هر اونس معامله می شد.طلای معاملات آتی تخویلی در دسامبر آخرین بار هر اونس 1902.10 دلار معامله شد که نسبت به هفته گذشته 1.25 درصد افت داشت.

  اگرچه به نظر می رسد طلا در محدوده معاملات باریکی گیر کرده است ، اما برخی از تحلیلگران حرکت تکنیکال را در جهت صعودی می بینند.

  چارلی نودس ، استراتژیست ارشد بازار در لاساله فیوچرز گروپ ، گفت که در مورد طلا همچنان صعودی باقی مانده است زیرا قیمت ها توانسته اند حمایت میانگین قیمت 100 روزه را حفظ کنند .....وی گفت: "طلا کمتر از میانگین متحرک 100 روزه خود را مشاهده نکرده است و تا زمانی که این وضعیت حفظ شود ، باید صعودی باشید."

  نودس افزود که همچنین به نظر می رسد دلار آمریکا در مسیر خود به مقاومت برخورد کرده و در کوتاه مدت می تواند فشار فروش فنی را تجربه کند.

  وی افزود: رشد بدهی دولت ایالات متحده و محرک های مالی بیشتر که انتظار می رود به اقتصاد تزریق شود ، یک فضای قوی برای دلار آمریکا نیست.

  وی گفت: "با توجه به اتفاقاتی که افتاده و انتظاراتی که برای محرک های بیشتر در راه است ، من به سختی می توانم ایده دلار قوی آمریکا را بپذیرم."

  آدریان دی ، رئیس و مدیر عامل Adrian Day Asset Management ، گفت که او همچنین قدرت فنی را در بازار می بیند، زیرا قیمت طلا در سه هفته گذشته توانسته است سقف قیمت های بالاتر و کف قیمت های بالاتری را ثبت کند.
  با این حال ، وی افزود که قیمتهای طلا در شرایط عدم اطمینان سیاسی شدید پیش از انتخابات عمومی 3 نوامبر همچنان به خوبی پشتیبانی می شود.

  وی گفت: "بعید است پیش از انتخابات ایالات متحده شاهد قیمت های معنادار پایین تری باشیم. در حاشیه بازار آنقدر قدرت خرید وجود دارد که در نهایت به داخل بازار جهش خواهد کرد."

  با این حال ، تحلیلگران دیگر عملکرد اخیر قیمت طلا را اصلاحی کوتاه مدت در روند نزولی گسترده تر می دانند.
  دارین نیوزوم ، رئیس Darin Newsom Analysis ، گفت که او با استفاده از 3 قانون تجزیه و تحلیل فنی بنجامین فرانکلین ، بر طلا نظارت می کند.

  وی گفت: "مهمانان و ماهی ها پس از سه روز شروع به بدبو شدن می کنند.(به این معنی که مهمانی برای یک شب می آید اما سرانجام زمانی بیشتر را پیش شما می ماند)" "ما یک روند صعودی طلا را در سه هفته دیده ایم و اکنون به نظر می رسد که بازار در حال چرخش است. شما به عملکرد قیمت روزانه نگاه می کنید  و هیچ تحرکی وجود نداشته است ، بنابراین من فکر می کنم طلا آماده افت به رقم های پایین تر است. "

  اگرچه برخی از تحلیلگران هستند که در کوتاه مدت قیمت های پایین تری را می بینند ، اما همزمان آنها فکر نمی کنند روند صعودی گسترده طلا در معرض خطر باشد. اندرو هچ ، شریک در سایت bubbatrading.com ، گفت که از دید فصلی برای قیمت طلا زمانی نامطلوب است. با این حال ، وی افزود که کاهش قیمت طلا را "فرصتی برای خرید "می داند.

  وی گفت: "شما باید هم اکنون در بازار طلا و نقره باشید." "شما باید با آغوش باز عمل کنید. در این شرایط ، من عاشق هرگونه افت و فرصت خرید در قیمت های پایین تر هستم."

  ریچارد بیکر ، سردبیر اورئکا ماینر ریپورت ، گفت که انتظار دارد قیمت طلا هفته آینده به 1920 دلار در هر اونس برسد زیرا آبهای سرمایه گذاری پر از خطرات و امواج است.

  با توجه به اینکه طلا بالاتر از سطح 1900 دلار قرار دارد ، فعالان بازار از داشتن نجات غریقی نجیب در حال کار خوشحال به نظر می رسند ، اما تعداد کمی از آنها برای کمک گرفتن گریه می کنند. "طلای تحویلی دسامبر در محدوده قیمت جدید ، یعنی بالاترین و پایین ترین قیمت سپتامبر قفل شده (1983.8 دلار و 1851.0 دلار)و این نشان می دهد اگر یک عنوان خبری بد یا دو نفردیگر از ساحل به دریا بیوفتند ( ورود سرمایه گذار جدید)، یک شکست و فرار رو به بالا روی خواهد داد . "

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو