عصر بازاربرنج

طلا افت قیمت هفتگی ثبت کرد

طلا برای تعیین مسیر باید به پایین و یا بالای این محدوده قیمتی برود

عصر اعتبار- قیمت طلا در پایان مبادلات روزجمعه- ۱۶ اکتبر افت قیمت داشت و اولین افت قیمت هفتگی در سه هفته را ثبت کرد، چراکه شانس توافقی بر سر محرک های اقتصادی جدید در امریکا تا قبل از انتخابات ۳ نوامبر در حال محو شدن است که این موضوع باعث کاهش اشتها برای فلز زرد به عنوان پرچینی در برابر تورم شده است .

طلا برای تعیین مسیر باید به پایین و یا بالای این محدوده قیمتی برود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از رویترز ، در مبادلات پایانی روز جمعه قیمت طلای نقدی با 0.3 درصد متوسط قیمت روزانه 1901.87 دلار در هر اونس قرار داشت ..طلا در مبادلات پایانی روز جمعه افت قیمتی 1.4 درصدی را برای هفته ثب کرده بود...قیمت طلای مبادلات آتی امریکا نیز در با 0.1 درصد افت در رقم تسویه 1906.40 دلار در هر اونس قرار داشت .

  تای وانگ،تحلیلگر در بانک بی ام او گفت :" در حالیکه بودجه حمایتی جدید برای سال جاری بعید است ،طلا تحت تاثیر دلار امریکا باقی مانده است ."..."با توجه به اینکه علی رغم نبود فاکتور هدایتی در کوتاه مدت ،احساسات طلا همچنان افزایشی باقی مانده ، ما پیش بینی می کنیم که طلا در محدود 1900 دلاری در حال دست و پا زدن باشد و نتواند محدوده قیمتی یک ماهه خود ، یعنی از 1850 تا 1950 دلار را بشکند."

  شاخص ارزش دلار در مبادلات پایانی روز جمعه افتی 0.2 درصدی را برای روز ثبت کرد، اما در مسیر ثبت رشد هفتگی قرار داشت و طلا را برای دارندگان دیگر ارزهای جهانی گرانتر کرده بود .

  آمار خرده فروشی قوی تر از حد انتظار امریکا باعث افزایش اشتها برای دارایی های با ریسک بالاتر شد ، اما تولیدات کارخانه ایی ایالات متحده به شکلی غیر منتظره برای سپتامبر افت کرده بود .

  بعید است دموکرات ها وجمهوری خواهان تا قبل از انتخابات 3 نوامبر به توافقی بر سر بسته محرک جدید دست یابند ، حتی با اینکه تعداد موارد ابتلا به ویروس افزایش یافته و ترمیم بازار کار متوقف شده است .

  طلا که معمولا به عنوان پرچینی در برابر تورم و استهلاک ارزی استفاده می شود توانسته تحت تاثیر محرک های بی سابقه ارایه شده توسط بانک های مرکزی و دولت های جهان تا به اینجای سال رشد قیمتی نزدیک به 25 درصد را ثبت کند .

  جفری هالی، تحلیلگر در اواندا بانک گفت :" با توجه به حجم رویداد های با ریسک بالا در افق رویداد های بازار،اوج گرفتن شرایط مربوط به انتخابات ، به اختمال زیاد ما قیمت های پایین طلا تا یکماه آینده یا همین حدود را تجربه کرده ایم ."

  " با نزدیک شدن به انتخابات ، طلا به احتمال زیاد به سمت محدوده 1900 تا 1975 دلار در هر اونس گردش خواهد کرد ."

  افشین نبوی، تحلیلگر ارشد در ام کی اس سوییس گفت :" بلاتکلیفی دولت مستقر در واشنگتن بر سر محرک های اقتصادی نوسان زیادی را در بازار ایجاد کرده است ."..." طلا در محدوده قیمتی گرفتار شده است و ما برای پیدا کردن جهت حرکت بازار نیاز داریم که طلا یا به بالای 1950 دلارصعود و یا به پایین 1850 دلار  سقوط کند."

  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو