عصر بازاربرنج

گروه بانکی استرالیایی – نیوزلندی سقف صعود را مشخص کرد

بسته محرک امریکا جرقه شروع رالی طلا به ۲۳۰۰ دلار در هر اونس است

عصر اعتبار- بنا بر اعلام گروه بانکی استرالیایی – نیوزلندی ANZ ،بسته مالی محرک ایالات متحده باعث افزایش قیمت طلا خواهد شد و طبق پیش بینی تحلیلگران این مجموعه فلز گرانبها را در پایان سال به ۲۲۰۰ دلار خواهد رساند و در اوایل سال ۲۰۲۱ نیز شاهد صعود طلا به ۲۳۰۰ دلار در هر اونس خواهیم بود.

بسته محرک امریکا جرقه شروع رالی طلا به ۲۳۰۰ دلار در هر اونس است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از کیتکو، دانیل هینس و سونی کوما، استراتژیست های کالاهایی بانک  ANZ در جدیدترین گزارش خود نوشتند: "تصویب بسته حمایتی ایالات متحده محرک افزایش قیمت خواهد بود."

  بر اساس پیش بینی بانک ، طلا تا پایان سال به 2200 دلار افزایش می یابد  و سپس تا اوایل سال آینده به سمت 2300 دلار صعود می کند.

  هینس و کومار گفتند: "چشم انداز طلا در میان افزایش نگرانی های اقتصادی ناشی از رشد تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید -19 مثبت است .... سیاست های سازگار بانک مرکزی و تزریق نقدینگی به طور گسترده ایی از بازار حمایت می کنند."

  پیش بینی می شود تقاضای فیزیکی نیز قبل از فصل جشنواره و فستیوال ها بهبود یابد.

  آنها نوشتند: "در اوایل سال آینده شاهد رسیدن قیمت طلا به 2300 دلار در اونس خواهیم بود."

  استراتژیست ها اعلام کردند :"در کوتاه مدت ، عدم اطمینان در مورد بسته محرک و تقویت دلار آمریکا بر طلا سنگینی می کند ، با اینحال اعتقاد داریم که این فشار کاهشی موقتی است .

  "قدرت اخیر دلار آمریکا جرقه شروع سودگیری از قیمت های بالای طلا بوده. با این اوصاف ، ما زمینه موجود را به عنوان حامی فلز زرد ارزیابی می کنیم و احتمالاً عقب نشینی اخیر قیمت فلز  کوتاه مدت خواهد بود."

  استراتژیست ها اضافه کردند که چشم انداز طلا با توجه به عدم اطمینان های سیاسی ، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و محیطی با نرخ بهره پایین ، در حالیکه به زمان انتخابات نزدیک می شیوم همچنان مثبت باقی خواهد ماند.

  ما پیش بینی می کنیم که در زمانیکه به انتخابات در حال نزدیک شدن هستیم در میان سطح بالای عدم اطمینان سیاسی ، طلا به خوبی پشتیبانی شود. تاثیر این عامل را همین حالا هم در جریان ورودی به ایی تی اف ها شاهد هستیم .... حجم ورود سرمایه به ایی تی اف ها برای شش روز متوالی افزایش داشته و به تنهایی تا به اینجای سال رشدی 34 درصدی را ثبت کرده است  .

  با این حال ، طبق گفته بانک ، سطح 2300 دلار در هر اونسی که انتظار می رود طلا در سه ماهه اول سال آینده میلادیبه آن برسد ، احتمالاً اوج افزایش قیمت طلا برای سال آینده خواهد بود.

  "ای ان زد "بانک اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال 2021 احتمالا فلز زرد روند نزولی خود را آغاز می کند  ،به این شکل که ابتدا در ژوئن 2021 به 2100 دلار افت خواهد کرد ، سپس در سپتامبر 2021 تا 2000 دلار کاهش می یابد و در دسامبر 2021 به رقم 1900 دلار عقب نشینی خواهد کرد..... برای ابتدای سال 2022 ، بانک قیمت طلا را در سطح 1675 دلار در هر اونس پیش بینی کرد .

  در مورد نقره ، بانک تا اوایل سال آینده قیمت هر اونس را 30 دلار پیش بینی می کند. با این حال ، در روند مشابهی مانند طلا ، تخمین زده که نقره نیز روند نزولی خود را درسه ماهه دوم سال 2021  آغاز کند و در پایان سال آینده در قم 23.80 دلار باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی