عصر بازاربرنج

تا به اینجای بازار چهارشنبه امیدواری باعث رشد طلا و افت دلار شده

عصر اعتبار- تا به اینجای مبادلات روز چهارشنبه بازار آسیا، فشار کاهشی امیدواری ها در مورد تصویب بسته محرک مالی ایالات متحده تا قبل از انتخابات بر شاخص دلار و همچنین افزایش اشتها برای فلز زرد به عنوان پرچینی تورمی ، باعث افزایش قیمت های طلا شده است .

تا به اینجای بازار چهارشنبه امیدواری باعث رشد طلا و افت دلار شده
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲:۰۰

   

   

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از رویترز، بعد از ثبت بالاترین رقم یک هفته ایی ،قیمت طلای بازار نقدی ( 30 دقیقه پیش) با رشدی 0.6 درصدی در رقم 1917.76 دلار در هر اونس قرار داشت ...طلای بازار اتی امریکا نیز با 0.4 درصد صعود به 1922.80 دلار در هر اونس رسیده بود .

  کاخ سفید و دموکرات های کنگره روز سه شنبه به تصویب بسته محرک مالی جدید نزدیک شدند ،چراکه ترامپ علی رغم مخالفت هم حزبی های جمهوری خواه خود گفته که از بسته مالی بزرگتر حمایت خواهد کرد .

  به گفتی نانسی پولسی دموکرات، بالاترین مقام  در مجلس نمایندگان ، این مذاکرات امروز نیز ادامه خواهد داشت .

  این اخبار باعث افزایش اشتها برای دارایی های با ریسک بالا شد و شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب به کمترین سطح یک ماهه عقب نشست.

  خانوم مارگارت یانگ، استراتژیست و تحلیلگر ارزی در دیلی اف ایکس گفت :"سقوط شاخص دلار اصلی ترین دلیل رشد قیمت طلا بوده است ."

  میزان چاپ بی سابقه پول  به هدف مقابله با تاثیرات مخرب پاندمی و نرخ های بهره پایین جهانی ،طلا را در مسیر ثبت بهترین عملکرد سالانه خود در یک دهه گذشته قرار داده ،چراکه فلز زرد معمولا به عنوان پرچینی در برابر تورم و استهلاک ارزی دیده می شود .

  اما فلز گرانبها طی چند روز گذشته در بازه مبادلاتی محدود گرفتار بوده و در اطراف سطح مهم روانی 1900 دلاری نوسان داشته ،زیرا سرمایه گذاران در انتظار پیشرفتی در مذاکرات بسته محرک مالی امریکا بوده اند .

  کیل رودا، تحلیلگر در آی جی گفت :" بازار قبل از موقعیت گیری نیاز به وضوح بیشتری در مورد وضعیت بسته کمک مالی در امریکا دارد .

  در جبهه تقاضای فیزیکی ، Hمارهای مشتریان سوییس نشان می دهد حجم صادرات طلا به دو کشور اصلی مصرف کننده در جهان، یعنی هند و چین در سپتامبر کاهش یافته است و در عوض سطح واردات طلا از هونگ کنگ و اراسل انها به بریتانیا رقمی رکوردی ثبت کرده است .

  بر اساس اعلام اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلای جهان ، حجم ذخیره طلای این مجموعه در پایان مبادلات روز سه شنبه با افتی 0.23 درصدی به رقم 1269.93 تن رسیده است .

  در جایی دیگر ، اتحادیه اروپایی خسته و بریتانیایی برانگیخته ، هر دو یکدیگر را به مصالحه بر سر توافق برگزیت ترغیب می کنند تا پایان مخربی برای 5 سال درام برگزیت به دردهای اقتصادی فعلی ناشی از پاندمی اضافه نشود .

  در جایی دیگر از بازار ، نقره بازار نقدی با 1.4 درصد رشد به 24.98 دلار در هر اونس رسید،پلاتین با 0.8 درصد صعود در رقم 877.91 دلار در هر اونس قرار گرفت و پالادیوم با 0.4 درصد رشد در رقم 2407.95 دلار در هر اونس مبادله می شد .

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی