عصر بازاربرنج

میلیاردرهای چینی از آمریکایی‌ها بیشتر شده اند!

عصر اعتبار- تعداد میلیاردرهای چینی از آمریکایی بیشتر شده است.

میلیاردرهای چینی از آمریکایی‌ها بیشتر شده اند!
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا ، رونق عرضه های اولیه در بورس چین و بازگشت رشد اقتصادی این کشور به سطوح بالا باعث شده است تا ثروتمندان چینی بیش از ثروتمندان سایر کشورها ثروت به دست آورند تا جایی که گزارش موسسه ول ایکس نشان می دهد شمار چینی هایی که یک میلیارد دلار یا بیشتر ثروت دارند به 878 نفر رسیده که این رقم 90 نفر بیشتر از تعداد میلیاردرهای آمریکایی است. مجموع ثروت میلیاردرهای چینی نیز با 1.5 تریلیون دلار افزایش نسبت به قبل از همه گیری کرونا به چهار تریلیون دلار رسیده است. 

  بر اساس اعلام سی ان بی سی،روپرت هوگه ورف- محقق ثروت گفت: جهان هرگز چنین ثروتی را که در طول یک سال تولید شود ندیده بود. کارآفرینان و سرمایه داران چینی بهتر از آنچه انتظار می رفت عمل کرده اند و شاید یک دلیل آن، کرونا باشد. 

  جک ما- بنیان گذار گروه علی بابا با 45 درصد افزایش ثروت اکنون 59 میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد. پونی ما- بنیان گذار و مدیر عامل گروه تسنت نیز در یک سال اخیر 50 درصد بیشتر ثروتمند شده و ثروت وی اکنون به 57.4 میلیارد دلار رسیده است. از جمله دیگر برندگان بزرگ امسال می توان به فعال صنایع غذایی- وانگ ژینگ اشاره کرد که اکنون 27 میلیارد دلار ثروت دارد. ژو کن فی- سازنده صفحه های لمسی نیز اکنون 17 میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد تا به سومین زن میلیاردر خودساخته در جهان تبدیل شده باشد. 

  برخلاف اقتصاد آمریکا که هنوز نتوانسته است از پیامدهای ناشی از کرونا به طور کامل رها شود، اقتصاد چین در سه ماهه سوم امسال به رشد خوب 4.9 درصدی دست یافت و طبق اعلام صندوق بین المللی پول، در بین اقتصادهای بزرگ جهانی تنها چین خواهد بود که برای سراسر سال 2020 رشد مثبت اقتصادی را تجربه خواهد کرد و اقتصاد سایر کشورها کوچک خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی