عصر بازاربرنج

برای صاحبان مشاغل؛

امروز، آخرین مهلت برای ثبت نام وام کرونا است

عصر اعتبار- مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات حمایتی کرونا برای صاحبان مشاغل امروز به پایان می‌رسد.

امروز، آخرین مهلت برای ثبت نام وام کرونا است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات حمایتی کرونا برای صاحبان مشاغل امروز به پایان می‌رسد و بر اساس اعلام کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا زمان ثبت نام دیگر تمدید نخواهد شد.

  از سویی دیگر نیز بانک‌ها موظف هستند تا پیش از پایان آبان ماه پرونده همه متقاضیان را بررسی و به مشمولان، تسهیلات را بپردازند.

  آمارها نشان می‌دهد که در هفته‌های اخیر روزانه به طور متوسط بیش از 2500 نفر از شاغلان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات کرونا در سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند. مطابق با اعلام مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی تا پایان روز 28 مهرماه بیش از 331 هزار نفر از متقاضیان تسهیلات ویژه دولت برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا و صاحبان مشاغل و بنگاه‌ها، موفق به دریافت وام کرونا شده‌اند و پرونده بیش از 238 هزار بنگاه دیگر نیز در دست بررسی و پرداخت قرار دارد.

  تاکنون میزان پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا از سوی بانک‌ها به کسب و کارها، جمعاً 6,200 میلیارد تومان بوده که از این میزان 1,300 میلیارد تومان به شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقلی اختصاص یافته و حدود 4,900 میلیارد تومان مابقی نیز به رسته‌های 14 گانه شغلی که آسیب بیشتری از کرونا دیدند، اختصاص یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی