عصر بازاربرنج

صعود بیت کوین؛

نرخ ارزهای دیجیتال افزایش یافت

عصر اعتبار- در آخرین دور از معاملات ارزهای دیجیتالی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی به طرز محسوسی افزایش یافت.

نرخ ارزهای دیجیتال افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، به نظر می رسد طی سال های آینده ارزهای دیجیتالی به جز جداناپذیر زندگی انسان ها تبدیل خواهند شد و اخیرا صندوق بین المللی پول میزبان یک اجلاس در خصوص آینده سیستم‌های پرداختی بود که در آن روی اهمیت بالای ارزهای دیجیتالی تاکید شد.

  در آخرین دور از معاملات ارزهای دیجیتالی،  بیتکوین با ثبت صعود 6.84 درصدی به 12 هزار و 783.27 دلار رسید.

  ارزهای دیجیتالی در هفته های اخیر نوسانات زیادی را تجربه کرده اند و تحلیلگران نگرانی معامله‌گران از پیامدهای کرونا بر روی اقتصاد جهانی را اصلی‌ترین دلیل این نوسانات عنوان می کنند. اخیرا اتحادیه اروپا اعلام کرده است وارد کار قانون‌گذاری معاملات ارزهای دیجیتالی خواهد شد و این مساله حاکی از پذیرش نقش ارزهای دیجیتالی در آینده نظام مالی جهان خواهد بود. 

  هر چند برخی از منابع از پیشرفت‌های جدید دارویی در مقابله با کرونا خبر داده اند،  با این حال شمار مبتلایان به کرونا در جهان بار دیگر روندی صعودی به خود گرفته است و بسیاری از کارشناسان نگران بروز موج دوم همه گیری به صورت جهانی در پاییز هستند. تاکنون بیش از یک میلیون و 100 نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده‌اند و بیم افزایش محسوس شمار قربانیان با تشدید روند فعلی وجود دارد.

  البته صعود قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت‌کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر افزایشی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با 5.33 درصد صعود به 395.72 دلار، بیت کوین کش با 5.98 درصد جهش به 259.59 دلار، لایت کوین با 10.74 درصد افزایش به 52.50 دلار،  مونرو با 0.79 درصد کاهش به 125.13 دلار، دش با 8.28 درصد افزایش به 75.41 دلار، زدکش با 4.28 درصد ریزش به 61.64 دلار و میکر با 3.47 درصد صعود به 565.83 دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۱ ماه پیش
    آرشیو