عصر بازاربرنج

بانک کردیت سوئیس اعلام کرد

خانوارهای چین و هند ثروتمندتر شدند/ کاهش ثروت آمریکایی‌ها

عصر اعتبار- گزارش جدید بانک کِرِدیت سوئیس نشان می‌دهد که بحران کرونا باعث شده ثروت خانوارها در سراسر جهان کاهش یابد، هرچند ثروت خانوارهای چینی و هندی برخلاف روند کلی جهان افزایش یافته است.

خانوارهای چین و هند ثروتمندتر شدند/ کاهش ثروت آمریکایی‌ها
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، گزارش جدید بانک کِرِدیت سوئیس نشان می‌دهد که بحران کرونا باعث شده ثروت خانوارها در سراسر جهان کاهش یابد، هرچند ثروت خانوارهای چینی و هندی برخلاف روند کلی جهان افزایش یافته است.

  طبق این مطالعات 2019 سال خوبی از نظر تولید ثروت بوده است. در سال 2019 ثروت جهان 36.3 تریلیون دلار رشد داشته است در حالی که ثروت هر فرد بزرگسال به طور متوسط 8.5 درصد نسبت به سال 2018 جهش داشته است. این افزایش ثروت باعث شد تا از شدت آسیبی که با بحران کرونا به وجود آمد کاسته شود. علی‌رغم آشفتگی بازارهای سهام در بهار امسال در حال حاضر ثروت خانوارها اندکی از سطح اول امسال بالاتر رفته است.

  طبق گزارش این بانک اقدامات حمایتی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی کمک کرد ضررهای سنگین ناشی از پاندمی خنثی شود و ثروت جهانی از سقوط سه ماهه اول امسال ریکاوری شد و پس از پایان سال مالی 2019 در 399.2 تریلیون دلار، تا پایان ژوئن 1 تریلیون دلار دیگر بالا رفت.

  مطالعات بانک نشان می‌دهد تنها چین و هند شاهد رشد ثروت خانوارهای خود در نیمه اول 2020 بوده‌اند. ثروت خانوارهای چینی 4.4 درصد و ثروت خانوارهای هندی 1.6 درصد جهش کرده‌اند. آمریکای لاتین بدتر از هم آسیب دیده و ثروت خانوارهای آن 13 درصد سقوط کرده است.

  در این میان با تداوم شیوع شدید کرونا در آمریکا پیش‌بینی شده که ثروت خانوارهای این کشور در سال 2020 با سقوطی 5 درصدی روبرو شود و در 2021 هم نزدیک به همین سطح باقی بماند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی