عصر بازاربرنج

آخرین آمار ثبت نام در طرح یارانه دستمزد

کدام استانها مشمول دریافت یارانه دستمزد شدند؟

عصر اعتبار- آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد نشان می دهد که تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر در این طرح ثبت نام و بیش از ۲۳۰۰ کارفرما از آن استقبال کرده اند.

کدام استانها مشمول دریافت یارانه دستمزد شدند؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌های موثر دولت در حوزه اشتغال و از جمله سیاستهای فعال بازار کار است که توسط وزارت کار به منظور ایجاد و حفظ اشتغال در استانهای دارای آمار بالای بیکاری به اجرا درآمده است.

  این طرح پیش از این در 8 استان ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان عملیاتی شده و استانهای آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و هرمزگان نیز به تازگی به این طرح پیوسته و در مجموع 16 استان مشمول پرداخت یارانه دستمزد شناخته شده اند.

  جامعه هدف این طرح را جوانان بیکار شغل اولی و زنان سرپرست خانوار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاههای اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان های کم برخوردار از اشتغال تشکیل می دهند.

  مطابق آخرین آمار عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد، تاکنون 12 هزار و 500 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد 9642 نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده اند. بیش از 2300 کارفرما نیز از این طرح استقبال کرده و ثبت نام کرده اند.

  استان لرستان با ثبت 3074 داوطلب و کرمانشاه با ثبت 491 کارفرما بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در این طرح را به خود اختصاص داده اند.

  یارانه دستمزد وجهی است که وزارت کار به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر 37 سال به کارفرما می پردازد. کارآفرینان و کارفرمایانی که از نیروی کار با تحصیلات دیپلم و بالاتر با اولویت فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند، از 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار به عنوان یارانه بهره مند می شوند.

  به دنبال شیوع کرونا در کشور، اجرای این طرح با اولویت بنگاههای به شدت آسیب دیده از کرونا و فعال در یکی از 14 رسته مصوب شده، در دستور کار قرار کرفته است.وزارت کار به دنبال شیوع کرونا در کشور، اجرای این طرح را با اولویت بنگاههای به شدت آسیب دیده از کرونا و فعال در یکی از 14 رسته مصوب شده، در دستور کار قرار داد به نحوی که تمام استانهای مشمول طرح با توجه به بحران کرونا تحت پوشش این طرح هستند.

  به گزارش ایسنا، در صورت جذب نیروی کار توسط کارفرما، به میزان یکسال (12ماه) یک سوم دستمزد مصوب شورای عالی کار به عنوان یارانه دستمزد به وی پرداخت می شود.

  متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می توانند به سامانه  https://pyd.mcls.gov.ir/ و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل ثبت نام به این بخش مراجعه کنند.

  به گزارش ایسنا، از نگاه بسیاری از کارشناسان یارانه دستمزد نه یک طرح بلکه ابزاری تشویقی برای جلب و جذب نیروهای کار جدید توسط کارفرمایان بخش خصوصی در استان های کم برخوردار است و با توجه به شرایط حاضر و بحران کرونا، عملیاتی شدن آن می تواند نیاز اشتغال بسیاری از جوانان و فارغ التحصیلان جویای کار و بنگاهها را برطرف کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو