عصر بازاربرنج

نرخ تورم کشورهای اروپایی منفی ماند

عصر اعتبار- متوسط نرخ تورم منطقه یورو منفی ۰.۳ درصد اندازه گیری شد.

نرخ تورم کشورهای اروپایی منفی ماند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به اکتبر بدون تغییر نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به منفی 0.3 درصد رسید که این نرخ تورم هنوز در فاصله زیادی از سطح دو درصدی هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه باقی مانده است. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به اکتبر در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.3 درصد اندازه‌گیری شده که 0.1 درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.

  در ماه اکتبر، بخش مواد غذایی و نوشیدنی با تورم 0.38 درصدی پیشتاز گروه‌های مختلف بوده است و خدمات با 0.19 درصد در رده بعدی قرار دارد. از سوی دیگر انرژی با تورم منفی 0.81 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است.

  بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری کرده و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را دشوار خواهد ساخت.

  در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به لهستان با 3.8 درصد بوده است و پس از این کشور نیز مجارستان با سه درصد  و جمهوری چک با 2.9 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به یونان با منفی دو درصد بوده است و پس از این کشور، استونی با منفی 1.7 درصد و ایرلند با منفی 1.5 درصد قرار دارند.

  در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ تورم آلمان منفی 0.5 درصد، فرانسه 0.1 درصد، اتریش 1.1 درصد و هلند 1.2 اندازه‌گیری شده است.

  در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ تورم ایسلند 1.7 درصد، سوییس منفی 0.9 درصد و نروژ 1.6 درصد اندازه گیری شده است.

  منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو