عصر بازاربرنج

بازگشت اقتصاد هند به حالت عادی سریعتر از حد انتظار

عصر اعتبار- اقتصاد کشور هند سریعتر از آنچه انتظار می‌رود به حالت عادی باز خواهد گشت.

بازگشت اقتصاد هند به حالت عادی سریعتر از حد انتظار
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، به گفته بارکلی، انتظار می رود اقتصاد هند در سال مالی 2022 رشد 8.5 درصدی داشته باشد. این شرکت پیش بینی اولیه خود را هفت درصد افزایش داده و گفته است که کشور سریعتر از آنچه انتظار می رود به حالت عادی باز خواهد گشت.

  این اصلاح در حالی است که منحنی ویروس کرونا در دومین کشور پُرجمعیت جهان شروع به صاف شدن می کند. موارد ابتلای تایید شده ویروس کرونا در کشور بیش از 9 میلیون مورد بوده، اما تعداد موارد ابتلای جدید روزانه از زمان اوج در اواسط سپتامبر کاهش یافته است.

  شرکت بارکلی در یادداشتی که در روزنامه اقتصادی تایمز منتشر شده، گفت: چشم انداز واکسن موثر در آینده نزدیک و شیوع بالای آنتی بادی در سرم در سرتاسر کشور از بهبود اقتصادی با دوام تر پشتیبانی می کند.

  پیش بینی تولید ناخالص داخلی این کشور برای سال مالی جاری تجدید نظر شده است و از منفی 6.4 درصد به منفی 6 درصد رسیده است. بارکلی انتظار دارد تولید ناخالص داخلی 8.5 درصد در سه ماهه دوم سال مالی جاری کاهش یابد، که تقریبا مطابق با پیش بینی بانک مرکزی هند است.

  هفته گذشته، بانک رزرو هند پیش بینی کرد که تولید ناخالص داخلی کشور 8.6 درصد در سه ماهه جولای تا سپتامبر کوچک شود، و این بدان معناست که این کشور برای اولین بار در تاریخ اش درنیمه اول سال وارد رکود اقتصادی شده است.

  پیش بینی های بارکلی توسط مورگان استنلی مورد تایید قرار گرفته و گفته است که اقتصاد هند تا آوریل سال آینده رشد چشمگیری خواهد داشت. مورگان استنلی در گزارش  چشم انداز کلان جهانی 2021با اشاره به اینکه این رشد با تورم تحت کنترل همراه است، گفت: ما دیدگاه سازنده ای در مورد اقتصاد داریم و انتظار داریم که بهبود رشد از سه ماه دوم 2021 قوت بگیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو