عصر بازاربرنج

امیدواری وزیر دارایی انگلیس به توافق برگزیت

عصر اعتبار- وزیر دارایی انگلیس می‌گوید به توافق برگزیت امیدوار است اما نه به هر قیمتی.

امیدواری وزیر دارایی انگلیس به توافق برگزیت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، وزیر دارایی انگلیس، ریشی سوناک، گفت که در مذاکرات برگزیت با اتحادیه اروپا پیشرفت وجود دارد، اما بهتر است که از یک توافق تجاری بد فاصله بگیریم تا اینکه در آینده دست انگلیس را ببندیم.

  گمان بر این بود که سوناک، یکی از معدود اعضای تیم وزیر ارشد نخست وزیر بوریس جانسون که با شهرت زیادی از بیماری همه گیر COVID فارغ شده است، یکی از صداهای برجسته در کابینه است که خواهان توافق تجاری آزاد با اتحادیه اروپا است.

  وی به ساندی تایمز گفت که امیدوار است انگلیس و اتحادیه اروپا توافقنامه‌ای را تثبیت کنند. هر روز بند های متن را مرور می کنم، بنابراین پیشرفت واقعی وجود دارد. مطمئناً انجام توافق ترجیح داده می شود. تأثیرگذار عمده بر اقتصاد ما ویروس کرونا است. مطلقا مسئله انجام توافق به هر قیمتی نیست.

  چرا ما توافق نمی‌کنیم؟ به این دلیل که آنها از مصالحه درمورد اصول کاملاً معقول و بسیار شفافی که ما از ابتدا وضع کردیم، خودداری می‌کنند. ما خواهان تعامل فوق العاده خاصی نیستیم.

  دو طرف ماه ها در مذاکرات  قرار گرفته‌اند،  در حالی که مقامات می گویند در چند روز گذشته پیشرفت داشته اند، اما برای تأیید توافق و تصویب آن تا پایان سال، هنوز کارهای قابل توجهی باید انجام شود.

  روز چهارشنبه، سوناک قبل از بررسی هزینه ها، وقتی که می خواست تا هزینه های دولت را، با وجود حفره 200 میلیارد پوندی (266 میلیارد دلاری) در بودجه انگلیس توسط COVID-19 ، در سال آینده تعیین کند، مصاحبه کرد.

  وی اظهار امیدواری کرد که تا بهار سال آینده بتواند فراتر از نیاز فعلی برای حمایت از اقتصاد و مشاغل و با در نظر گرفتن چگونگی بازگرداندن امور مالی عمومی به سطح پایدار فکر کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو