عصر بازاربرنج

قیمت طلای جهانی بالا رفت

عصر اعتبار- قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار و امیدواری به اقدامات محرک مالی بیشتر در آمریکا که خوش بینی نسبت به ساخت واکسن کووید ۱۹ را تحت الشعاع خود قرار داد، افزایش یافت.

قیمت طلای جهانی بالا رفت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری 0.1 درصد افزایش یافت و به 1872 دلار و 76 سنت رسید.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و در 1871 دلار و 80 سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز جمعه با 10 دلار و 90 سنت معادل 0.6 درصد افزایش، در 1872 دلار و 40 سنت بسته شد اما برای کل هفته 0.7 درصد کاهش داشت.

  استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا روز جمعه پس از تصمیم برای عدم تامین مالی بسیاری از برنامه های وام دهی بانک مرکزی آمریکا تا پایان سال، به بازارها اطمینان داد که بانک مرکزی و وزارت خزانه داری ابزارهای بسیاری برای حمایت از اقتصاد دارند.

  مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد شرکت "سی ام سی مارکتس" اظهار کرد: در واقع ناکامی در تصویب بسته محرک مالی جدید از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. ممکن است اتکای بیشتری به حمایت بانک مرکزی آمریکا وجود داشته باشد که در قالب نقدینگی و نرخهای بهره پایینتر خواهد بود. وی در ادامه افزود: اگرچه طلا در محدوده 1875 دلار حمایت یافته اما قویتر شدن دلار ممکن است این فلز را به محدوده قیمت 1800 تا 1790 دلار هدایت کند.

  طلا که دارایی بدون بازدهی است، پناهگاه مطمئن دارایی در برابر تورم شمرده می شود که نتیجه احتمالی تدابیر محرک مالی است.

  شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا در پایان هفته گذشته از مرز 12 میلیون نفر عبور کرد و همزمان افزایش موارد ابتلا در آلمان بیم تمدید تدابیر قرنطینه را برانگیخته است.

  عاملی که در معاملات روز دوشنبه از افزایش قیمت طلا پشتیبانی کرد، افت اندک ارزش دلار آمریکا بود که این فلز ارزشمند را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر کرد.

  آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: اگرچه نرخهای بهره احتمالا پایین می ماند و دلار در سال آینده ضعیفتر می شود اما سرمایه گذاران احتمالا تمایل کمتری برای دنبال کردن قیمتهای بالاتر خواهند داشت و صبر می کنند تا در قیمتهای پایینتر طلا خریداری کنند.

  بر اساس گزارش رویترز، شاخص بازارهای سهام آسیایی تحت تاثیر امیدواری به ساخت و عرضه واکسن کووید 19، در معاملات روز جاری به رکورد بالای جدیدی صعودی کرد.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، 24 دلار و 25 سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، به 946 دلار و 75 سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، در 2334 دلار و 23 سنت ایستاد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو