عصر بازاربرنج

تا پایان سال دلار نخرید

عصر اعتبار- کارشناس مسائل اقتصادی گفت: خرید دلار تا پایان سال به هیچ وجه توصیه نمی‌شود؛ زیرا در حال حاضر ثبات در این بازار وجود ندارد.

تا پایان سال دلار نخرید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، امیر حسین کریم زاده کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به این موضوع که بازار‌های اصلی از جمله، طلا، سکه، دلار و مسکن به سقف قیمتی رسیده اند، گفت: قیمت دلار قابلیت سقوط تا مرز 23 هزار تومان را دارد. نرخ واقعی دلار 20 هزار تومان بود است که نوسانات آن می‌تواند بین 17 هزار تومان تا 23 هزار تومان باشد.

  وی ادامه داد: بودجه‌ی بسته شده برای سال آینده دلار 11 هزارو 500 تومان و بازار آزاد آن حدود 20 درصد بالاتر از این نرخ است. دلار زیر 15 هزار تومان توجیحی ندارد.

  این کارشناس بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال مالی چین در اواخر آذر و اوایل دی ماه و نزدیک شدن به سال نو میلادی تقاضا برای دلار افزایش پیدا کرده و نوسانات دلار به وجود می‌آید. در هر صورت ماهیت کلی قیمت دلار کاهشی است. همچنین اگر دلار کاهش پیدا کند، به دنبال آن سکه و طلا هم کاهش پیدا خواهد کرد.

  کریم زاده تصریح کرد: باید منتظر کاهش قیمت طلا، سکه و دلار تا پایان امسال باشیم. به نظر می‌رسد، انتخابات امسال در ایران مانع رشد قیمت دلار تا پایان سال شود.

  وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت مسکن بالاست و مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند.

  این کارشناس اقتصادی با اشاره به مثبت شدن بازار سرمایه، اظهار کرد: بازار سرمایه به پایان اصلاحات خود رسیده در ماه های آذر و دی روند خوبی برای بازار سرمایه متصور هستیم. البته نباید از این نکته غافل شویم که روند همه سهم‌های بازار سرمایه را نمی‌توان پیش بینی کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی