عصر بازاربرنج

در ۶ ماهه ۹۹ صورت گرفت؛

پرداخت ۲۱۲۸.۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن

عصر اعتبار- مجموع تسهیلات اعطایی به بخش صنعت و معدن در نیمه نخست امسال به رقم دو هزار و ۱۲۸.۴ هزار میلیارد ریال رسید که درمقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۹.۸ درصد رشد نشان می دهد.

پرداخت ۲۱۲۸.۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، براساس جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت، سهم بخش صنعت و معدن از کل پرداختی به بخش‌های اقتصادی توسط بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری در نیمه نخست امسال رشد 30.5 درصدی را نشان می‌دهد.

  رشد 58 درصدی پرداخت تسهیلات

  براساس آمار مورد بررسی بانک صنعت و معدن در دوره هشت ماهه امسال نیز میزان پرداخت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 58 درصدی را ثبت کرد، ضمن اینکه میزان قراردادها هم افزایش 50 درصدی در مقایسه با نیمه نخست پارسال را نشان می‌دهد.

  سهم 75.8 درصدی برای سرمایه در گردش

  بررسی ها نشان می‌دهد از مجموع تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن در بخش سرمایه در گردش یک‌هزار و 613.4 هزار میلیارد ریال تخصیص یافت که در واقع 75.8 درصد از کل تسهیلات اعطایی به این بخش می‌شود.

  افزایش 131 درصدی وصولی‌ها

  بانک یاد شده در داده های آماری هشت ماهه از رشد 131 درصدی وصولی‌ها نسبت به مدت مشابه خبر داد، ضمن اینکه مصوبات هم افزایش 58 درصدی را در نیمه نخست امسال ثبت کرد. علاوه براین مانده سپرده های چهارگانه بانک صنعت و معدن در دوره فروردین لغایت آبان 99 نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش 62 درصدی را نشان می‌دهد.

  133 درصد رشد صدور ضمانت‌نامه‌ها

  برپایه جداول آماری مورد بررسی در 6 ماهه ابتدایی امسال صدور ضمانت نامه های ریالی این بانک در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش 133 درصدی را ثبت کرد.همچنین گشایش اعتبارات اسنادی ریالی نیز رشد 142 درصدی را نشان می دهد.

  در 6 ماهه نخست امسال 6 هزار و 301 بنگاه تولیدی کوچک، متوسط و همچنین طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد درخواست تامین مالی از شبکه بانکی داشتند که پس از طی مراحل مرتبط، سه هزار و 236 واحد و طرح صنعتی به بانک‌های عامل سراسر کشور معرفی شدند.

  میزان تسهیلات مصوب برای این تعداد طرح معرفی شده به بانک‌ها افزون بر 113 هزار میلیارد ریال بود.

  برپایه این گزارش، در نیمه نخست امسال تعداد یک‌هزار و 535 بنگاه تولیدی کوچک، متوسط و طرح نیم‌ تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در مجموع بیش از 39 هزار میلیارد ریال تامین مالی شدند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی